arama

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic Attention Token, (BAT) yayıncıları, reklamverenleri ve kullanıcıları blockchain'e bağlayan Ethereum tabanlı bir reklam platformudur.
Basic Attention Token
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • 1 Yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 1)

Basic Attention Token, (BAT) yayıncıları, reklamverenleri ve kullanıcıları blockchain’e bağlayan Ethereum tabanlı bir reklam platformudur. BAT, platformda kullanılan ERC-20 tokenidir ve Brave web tarayıcısına entegre edilmiştir. Kullanıcıların içerik oluşturucularını BAT ile paylaşmasına olanak tanır. Google benzeri reklam platformu üzerinden reklam satın almak için kullanılabilir.

Hem BAT hem de Brave Tarayıcı, JavaScript programlama dilinin mucidi ve Mozilla Firefox’un kurucu ortağı Brendan Eich tarafından kuruldu. Eich, ayrı projeler oldukları konusunda ısrar ediyor olsa da, Peter Thiel’in Kurucu Fonu, Propel Venture Partners, Pantera Capital ve daha fazlası gibi VC şirketleri her iki projeye de 7 milyon doların üzerinde yatırım yaptı.

BAT, Kasım 2018’de Coinbase ve Circle’da listelendiğinde aşırı bir şekilde dikkat çekti. BAT kripto para birimi, Vice, Barron’s, The Guardian, Washington Post ve Vimeo dahil olmak üzere bazı büyük içerik yayıncıları tarafından kabul edilmektedir.

Tabii ki başka rakipler de var. Steem, Tron ve diğer blockchain tabanlı içerik platformlarının tümü, içerik oluşturucuları ve tüketicileri bağlamak için daha iyi bir yol vaat ediyor.

BAT’ı bu diğer projelerden ayıran şey, dijital reklamcılığa doğrudan odaklanmasıdır. Dijital reklamcılık, 2017 itibariyle yıllık gelirleri ve TV reklam harcamalarını aşan 209 milyar dolarlık büyük bir piyasadır. Google ve Facebook’un reklam platformları yalnızca bu harcamanın yüzde 73’ünü oluşturmaktadır.

Bu sektördeki sıkıntılı noktaların düzeltilmesi, kullanıcı etkileşimini izlemeyi, reklam harcamalarından geri dönüşü ve günümüzün çok kanallı platformlarında reklamların nasıl daha iyi hedefleneceğini anlamayı içerir.

Bat Token

Bat Token

BAT Kripto Para Piyasası Performansı

Basic Attention Token, toplam arz 1500000000 BAT olarak değerlendirilmektedir.

BAT tokenleri, Google AdSense benzeri bir platformdaki reklam bloklarıyla birlikte BAT platformundaki premium içerik için harcanabilir.

Basic Attention Token, ICO Mayıs 2017’de gerçekleşti ve 30 saniyede 35 milyon dolar (156.250 Ethereum) topladı. ICO’da bir milyar BAT satıldı.

Coinbase ve Circle borsalarının listeleme olayına ek olarak BAT, Binance, Upbit, IDCM, Bittrex, CPDAX ve CoinBene dahil olmak üzere çok sayıda kripto para birimi borsalarında satın alınabilir ve satılabilir. BAT piyasada 13 milyon doların üzerinde işlem görüyor ve işlem çiftleri arasında BTC, ETH, USDT ve USD gibi fiyat para birimleri bulunuyor.

BAT bir ERC-20 tokeni olduğu için Nano Ledger S ve MyEtherWallet dahil olmak üzere ERC20 uyumlu tüm cüzdanlar tarafından desteklenir.