arama

Bitcoin (BTC) Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesinde

Dünyanın ilk dijital parası bitcoin (BTC), dijital parayla ilişkili yeni opsiyon işlemlerinin açılmasının bekleyişleri güçlendirmesi sonucu Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesine tırmandı.
Bitcoin
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Dilek
  • 1 Yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 1)

Dünyanın en büyük dijital parası bitcoin (BTC) Salı günü erken saatlerde, CME Group Inc. ‘nin bitcoin vadelilerinde 54 opsiyonun işlemlerini başlatması ile %5.5 yükselerek 8,774 dolara kadar çıktı. Dijital paralardan oluşan bir sepeti izleme listesine alan bloomberg galaxy kripto endeksi, rakip kripto paralar ethereum (ETH), ripple (XRP) ve litecoin’dekiler dahil geniş tabanlı yükselişler ile bitcoin (BTC) kripto para %5 kadar tırmandı.

Dünyanın son zamanlarında en iyi gelişme sağlayan ülkesi singapur’da kripto ticaret borsası Luno’nın iş geliştirme müdürü Vijay Ayyar; Fiyatlar genel anlamda yukarı yönde eğilim gösteriyor ve CME’de yeni işlemler muhtemelen bunu destekledi, dedi ve yatırımcıların bir çoğu bunun yeni bir yukarı trend olabileceğini düşünüyor değerlendirmesinde bulundu.

Singapur merkezli Luno şirketinin iş geliştirme müdürü Vijay Ayyar, “Son yükseliş, Ağustos ayına kadar dayanan uzun aşağı hareketin ardından bir kırılma gibi görünüyor. Dijital para birimi bitcoin (BTC), öncekine aylara göre daha yukarıda oluşan zirveyi işaret eden 9500 dolar seviyelerini kıramazsa, volatil seyirde kalmayı sürdürecek” tarzında görüşlerini bildirdi.

Dünyanın ilk dijital parası bitcoin (BTC) senenin ilk iki haftasında yaklaşık yükseldi. Dijital para birimi bitcoin (BTC), 2019 yılında Facebook şirketi’nin libra kripto para projesi ile gelen iyimserlikle önce yükselmiş, ardından bu projenin kuşkuları artırması ve daha yoğun bir denetlemeyi getirebileceği endişeleri ile düşerek dalgalı bir yıl geçirmişti.