arama

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV, Bitcoin Cash bölünmesinin (fork) sonucu olarak oluşturulan bir kripto para birimidir (aslında, bölünmeden önce - Ağustos 2018'de tanıtıldı).
Bitcoin SV
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (1 votes, average: 1,00 out of 5)
    Loading...

Bitcoin SV, Bitcoin Cash bölünmesinin (fork) sonucu olarak oluşturulan bir kripto para birimidir (aslında, bölünmeden önce – Ağustos 2018’de tanıtıldı). 15 Kasım 2018’de, Bitcoin Cash resmi olarak iki rakip coin’e ayrıldı – Bitcoin ABC (Ayarlanabilir Blocksize Cap) ve Bitcoin SV (Satoshi Vision). Bitcoin SV kripto para birimi, orijinal Bitcoin’in değerlerini ve teknolojisini geri getirmeyi, kripto parayı ciddiyetle bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı ve ağın kapasitesini artırmayı amaçlamaktadır.

Bitcoin SV blockchain lideri Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, Roger Ver ile birlikte ünlü Bitcoin Cash hash savaşında yer alan önemli medya figürlerinden biridir. Bitcoin Cash iç savaşı sadece söz konusu para birimini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda büyük pazar değişikliklerine de yol açtı. Koşullar ne olursa olsun, bölünmüş Bitcoin SV coin’i artık büyük kripto para birimi borsaları tarafından destekleniyor.

Şimdilik, Bitcoin SV, kendi başına bir topluluk ve pazar ile farklı bir kripto para birimi olarak piyasaya yerleşti ve piyasada ilk 5 coin arasına girmeyi rahatlıkla başardı, gelecekte ne olacağı her ne kadar belirsiz olsa da şu anki konumu ile gayet iyi bir performans sergiliyor.

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin Cash ile Bitcoin SV’nin Arasındaki Fark Nedir?

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV arasında inkar edilemeyen bazı benzerlikler vardır . Bitcoin SV geliştiricileri, mümkün olduğunca çok işlemi gerçekleştirmek için daha büyük bir blok boyutu peşinde koşarlar. Bitcoin Cash’de bunu yapıyor, ancak maksimum blok boyutu şu anda oldukça mütevazı tutuluyor. Bitcoin SV’de ise, gelecekte birden fazla gigabayta yayılan bir blok boyutu söz konusu değildir.

Bitcoin SV’nin Misyonu

Bitcoin SV, kendisini “gerçek ve orijinal Bitcoin” olarak konumlandırmayı hedefliyor. Bu vizyonun da bir değeri olsa da, daha önce söylenmemiş bir ifade değildir. Orijinal protokolü geri yüklemek, Bitcoin SV’nin ilk iş emridir.

Bitcoin SV Ne İşe Yarar?

Bitcoin SV Ne İşe Yarar?

Bitcoin SV’nin Avantajları Nelerdir?

Ölçeklendirme; Bitcoin SV’nin blok boyutu 128 MB’dir – orijinal BCH sadece 32 MB’dı. Blocksize artışı, ağı büyük ölçüde ölçeklendirmeye ve daha fazla işlem yapılmasına izin verir.

İşlem Maliyetleri; Bitcoin SV geliştiricilerinin hedeflerinden biri, işlem maliyetlerini minimum seviyeye indirmektir – büyük ölçekli uygun fiyatlı ve hızlı işlemler, yeni kripto para biriminin olan Bitcoin SV’nin başarı anahtarıdır.

Ağ Geliştirme; Satoshi’nin mevcut blok zincirine bakışını uygulamak, geliştirme aşamasında çok çalışma gerektiriyordu. Bu nedenle, Bitcoin SV, rakibi Bitcoin ABC’den daha fazla değişiklik geçiren bir blockchain zinciridir.

Bitcoin SV Nasıl Saklanır?

Hali hazırda bulunan Bitcoin SV cüzdanları zaten resmi web sitesinde mevcut, resmi web sitesinde güvenilir hizmetlerin bir listesi var. Ayrıca, kullanıcılar bölünme (fork) sonrası Bitcoin SV’lerini Ledger gibi donanım cüzdanında saklayabilirler.

Bitcoin SV’nin Geleceği

Hiçbir kripto para birimi ayrıntılı bir gelecek planına sahip olmadan hayatta kalamaz. Ayrıca, bu para biriminin hem tüketiciler hem de şirketler için daha cazip hale getirilmesine güçlü bir şekilde odaklanılması gerekmektedir.