arama

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Büyük Hareketlilik

Kripto para dünyasında bulunan en önemli platformlarından birisi olan BitMEX hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.
Bitmex Bitcoin
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Emrah Emrah
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Kripto para dünyasında bulunan en önemli platformlarından birisi olan BitMEX hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Paylaşılan güncel verilere göre platformda bulunan toplam açık pozisyon değeri yükselerek 1 milyar dolar seviyesinin de üzerine çıktı.

Kripto para dünyasında yer alan vadeli işlem platformları, geride bıraktığımız son birkaç ay içinde çok büyük bir büyüme yakaladılar. Yatırımcılar özellikle de OKEx ve BitMEX gibi platformlar aracılığı ile büyük miktarlarda vadeli işlem ticareti yapmaktalar.

Skew tarafından paylaşılan verilere göre bu iki platformun ne seviyede büyüdüğü çok daha net bir şekilde görülebiliyor. Bu verilere göre OKEx’in ve BitMEX’in açık pozisyon hacmi yükselerek 1 milyar doları da aşmış durumda.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes ‘ın paylaşılan bilgilere göre, bunun dışında BitMEX başka bir başarı daha yakaladı. Arthur Hayes ‘ın yaptığı açıklamalarına göre 2016 yılından bu yana BitMEX’in toplam ticaret hacmi yaklaşık 2 trilyon dolar olarak gerçekleşti.

Vadeli işlem platformlarında gerçekleşen bu büyüme birtakım yorumcular tarafından ise son derece normal olarak karşılanıyor. Yorumculara göre yatırımcıların özellikle de BTC halvingi öncesinde spot piyasadan uzaklaşmaları son derece normal.

Birkaç ay sonra gerçekleşeceği beklenen halving sonrasında ise kripto para piyasasında ne tür denge değişikliklerinin yaşanacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat şu an için konuşmak gerekirse spot piyasalar ve vadeli işlem piyasaları arasındaki rekabetin son derece kızıştığı söylenebilir.