arama

Crypto.com Monaco (MCO) Coin Nedir?

Crypto.com Monaco (MCO), kripto para birimlerinin daha geniş bir temelde benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlayan bir dizi ürün ve envanteri kapsayan kripto para birimi ve ödeme platformudur.
Mco Nedir?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Ykp Ykp
 • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
  Loading...

Crypto.com Monaco (MCO), kripto para birimlerinin daha geniş bir temelde benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlayan bir dizi ürün ve envanteri kapsayan kripto para birimi ve ödeme platformudur. Şu anda, platform MCO Visa kartları, cüzdan ve portföy oluşturma hizmetleri sunmaktadır.

Crypto.com Monaco (MCO) Platformu Nedir?

“Monaco” (MCO) markası ile başlayan Crypto.com platformu, “dünyanın dijital ve kripto para birimine geçişini” desteklemek amacıyla kurulduğunu ifade ediyor. Bu konuyu temel alan platform, tamamı MCO markası altında geliştirilen ve pazarlanan çeşitli block chain destekli ürünlerin ekosistemi olarak hazırlandı. Şubat 2019 yılında bu ürün yelpazesi şunları içeriyordu;

 • MCO Visa Kartı
  Mobil Cüzdan Uygulaması
  Monaco (MCO) Coini
  MCO Kripto Yatırım Hizmetleri

Crypto.com Monaco (MCO) Tam Olarak Ne Yapmaya Çalışıyor?

Crypto.com Monaco (MCO), blok zinciri endüstrisinin, özellikle sağlayabileceği finansal hizmetlerin kullanılabilirliği ve erişilebilirliği alanında karşılaştığı çeşitli zorlukları çözmeye odaklanan bir platformdur.

Crypto.com tarafından sağlanan MCO Visa ön ödemeli kart, müşterilerin kripto paraları daha kolay satın almalarına ve harcamalarına yardımcı oluyor. Crypto.com Monaco (MCO) ekibine göre, bugünün kripto meraklıları günlük ödemeler için dijital para birimleri kullanmak istedikleri zaman çoğu zaman zorluklarla karşılaşıyorlar. Bu işlemlerin çok uzun sürmesi veya bu tür ödemelere izin veren yer ve mekan sayısının nispeten düşük olmasıdır. Aynı zamanda, kredi kartı veya bankamatik kartı kullanarak yurt dışından bir şeyler satın almak, genellikle kullanıcılar için gerçek bir fayda sağlamayan finansal kuruluşlar tarafından tahsil edilen yüksek ücretlerdir. (satın alma tutarlarının %8’e kadar çıkmaktadır) MCO kartları için yıllık ücreti yoktur ve uluslararası alımlar bankalar arası daha uygun ücretlerle yapılabilir. Son olarak, kullanıcılar kriptolarının fiat para birimi eşdeğerini hem çevrim içi hem de çevrim dışı Visa onaylı satıcılarla harcayabilir ve çekebilirler.

MCO cüzdan ve kart uygulaması, kullanıcıların mobil cihazlarındaki kripto para birimlerini daha akıcı bir şekilde yönetmesine ve satın almasını daha pratik hale getirir. Monaco’un (MCO) Beyaz Kağıt’ı (Whitepaper), özellikle güvenlik ve rahatlık söz konusu olduğunda, mobil cihazlarda kripto paraların satın alınmasını ve yönetilmesini içeren süreçleri “büyüleyici” olarak tanımlar. Crypto.com Monaco (MCO) kullanıcıların kripto para alım-satımı, gönderme-alma ve fiyatlarını takip etmelerini sağlayan bir cüzdan sunuyor. M-cüzdan uygulaması da MCO kartı için yönetim aracı olarak kullanılabilir. Seçenekler arasında kripto para birimlerinin fiat eşdeğerlerine dönüştürülmesi için ek destekle birlikte kartın çekilmesi, dondurulması ve çözülmesi de bulunmaktadır.

Kripto Yatırım Şeması, kullanıcıların bugün uğraşmak zorunda oldukları engellerle karşılaşmadan kripto para birimi portföylerini oluşturmalarına yardımcı oluyor. Kripto para teknolojisinin piyasaya sürülmesinden bu yana çok zaman geçmesine rağmen, bazı müşteriler herhangi bir anda hangi kripto para birimlerinin alım veya satım için en iyi olduğuna karar vermekte zorlanıyorlar. Crypto.com Monaco (MCO) tarafından sunulan Kripto Yatırım şeması, müşterilere bireysel ticaret portföylerinin oluşturulması için uygun ticaret stratejileri hakkında bilgi verecek ücretsiz bir hizmete erişim sunar. İlk katkı miktarı 20 ABD dolar’a düşürülürken, plandan ayrılma seçeneğinde ise dilediğiniz anda herhangi bir ceza veya kesinti olmadan ayrılabilirsiniz.

Mco Kart

Mco Kart

Crypto.com Monaco (MCO) Visa Kartları

MCO Visa ön ödemeli kartlar, Monaco tarafından sunulan, kredi ve banka kartlarının özelliklerini kripto para birimlerinin özellikleriyle birleştirmek için tasarlanmış ürünlerdir.

Bu kartların temel işlevi, kullanıcılara fiat para birimlerine paralel olarak kripto satın alma, satma, ticaret yapma ve harcamayı sağlamaktır.

– ATM Üzerinden Para Çekme
– Dokun ve Öde Özelliği
– Hesaplar için yıllık ücret ve minimum bakiye gerekliliği yoktur.
– Gerekli minimum veya maksimum harcama olmadan tüm yerel veya deniz aşırı harcamalarda %5’e kadar geri ödeme.
– Ücretsiz Kargo
– Standart Spotify ve Netflix abonelik planları için %100 satın alma iadesi
– Airbnb ve Expedia’ya %10 geri ödeme.

Geliştiriciler ayrıca belirli kartlar için LoungeKey havaalanı salonlarına erişim sunuyor. Kart sahipleri, restoran veya barlarla ortaklıklar da dahil olmak üzere özel alışveriş, yemek ve spa özelliklerine erişmek için bunları kullanabilir. Son olarak, bu kartlar, sahibinin bu olanakların kullanımı için faturalarda indirimden yararlanabilir.

Ayrıca kartlar tahmini 40 milyon perakendeci de dahil olmak üzere, Visa kartlarını kabul ettiğini iddia eden herhangi bir ödeme noktasında desteklenmektedir.

Müşteri sevk şeması, kart sahiplerinin, programa dahil etmeyi başardığı kişi tarafından yapılan işlemlerin %10 ile 25’ini kazanmalarını sağlar. Beraberindeki bonusların miktarı, belirli bir kartın bakiye seviyesine bağlıdır.

Monaco Mco

Monaco Mco

Crypto.com (MCO) Visa Kart Cüzdanı

MCO Visa kartları, çeşitli kartlara erişim elde etmek için karşılamaları gereken en iyi risklere dayanarak kendi içinde katmanlara ayrılır. Bu, MCO tokenlerinin Crypto.com platformunun yerel kripto para birimi olarak devreye girdiği noktadır.

Crypto.com Monaco (MCO) tokenleri çıkarılamaz. Bunun yerine, Crypto.com Monaco cüzdanında ve ona bağlı kartta yatırılan miktarlara göre düzenlenirler. MCO tokenleri ERC-20 uyumlu olduğundan, Crypto.com Monaco tarafından sunulan adanmış çoklu para cüzdanına ek olarak ERC20 uyumlu herhangi bir cüzdanda saklanabilirler. Şubat 2019 itibariyle, bu cüzdan ETH, BTC ve USD dahil 7 fiat ve 7 kripto para birimini destekliyor. Buna dayanarak, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Binance Coin ve MCO tokenleri gibi kriptolar, kredi veya banka kartıyla bağlantılı olması nedeniyle doğrudan cüzdandan harcanabilir.

Uygulama alım-satım, kripto para alışverişi, fiat para birimleri alışverişi, iç-dış adreslere ödeme göndermek ve fiziksel bir banka kartı için başvuru sağlar.

Kripto para birimleri, fiat cüzdanı veya kredi kartı ile satın alınabilir. Fiat para birimlerini değiştirirken, bankalar arası döviz kurlarına göre işlem, normal bankalar tarafından sunulanlara kıyasla %5-8 oranında tasarruf sağlıyor. Bu cüzdan ile, kriptodan kripto değişimine ek ücret ödemeden yapılır. Crypto.com Monaco cüzdan uygulamasına hem kripto para hem de normal para göndermek de ücretsiz olarak yapılır. Bununla birlikte, kullanıcılar dış cüzdan adreslerine kripto para çekmenin sabit bir marjinal ücretle geldiğini bilmelidir.

Crypto.com Monaco (MCO) cüzdanı ile paraları takip edebilme özelliği, hacimleri, piyasa değeri, fiyatları ve önceden tanımlanmış zaman aralıklarında yüzde değişimleri dahil olmak üzere 200’den fazla desteklenen kripto parayı izleyebilirler.

Crypto.com Monaco (MCO) Token Kullanımı

Şubat 2019 itibariyle, MCO tokenleri piyasa değeri 47 milyon dolar’ı aştı. Zirveye ise Ocak 2018’de 243 milyon dolardan fazla değerle ulaştı. MCO tokenleri, Binance, Bittrex dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimi borsalarında BTC, ETH ve USDT’yi içeren ticaret çiftleriyle işlem yapmak için kullanılabilir.

Crypto.com Monaco (MCO) tokenleri için ICO satışları 18 Mayıs’tan 18 Haziran 2017’ye kadar sürdü. ICO ile 9.476.400 MCO token 26.700.000 ABD Doları karşılığında satıldı.

Tokenlerin yüzde 30’u ICO satışının bir parçası olarak satılırken, %25’i kurucular tarafından tutuldu, %10’u şirket tarafından tutuldu, %5’i danışmanlara verildi ve %30’u rezerv olarak tutuldu.

Sunulan Kartlar

Crypto.com Monaco (MCO) Visa kart hattını çok çeşitli müşterilerin taleplerini karşılamada daha esnek hale getirmek için, birkaç farklı kart tanıtımı yaptı.

Mavi Kart: Bu kart, müşterinin belirli bir miktarda MCO tokeni tutmasını zorunlu kılmaz. Bu nedenle, hala yüzde 1 kart nakit iadesi sunan giriş seviyesi bir banka kartı olmayı hedeflemektedir. Ayrıca %2 ATM para çekme ücreti ve %0,5 bankalar arası ücret vardır.

Ruby Steel Kart: Bu kart seviyesi, 50  MCO tokeni tutmayı gerektirir. %2 nakit iadesi ve kartın limiti 400 ABD Doları ile 4000 ABD Doları’na kadar çıkıyor. Cüzdan nakit iadesi %0,2’ye ulaşırken, tavsiye bonusu %10’a kadar çıkıyor. Yatırım ücretlerinde de yüzde 50 indirim var.

Kraliyet Indigo Kart: Bu kartı, kullanıcı 500 MCO token aldığında kullanabilir. Geri ödeme ödülleri %3 ve cüzdan nakit iadesi %0.4’e orantılı olarak büyür. Aynı zamanda limitler 800 ABD Doları ile 10.000 ABD Doları arasındadır. Katılımcı olarak getirmeyi başardığı 10 arkadaşa karşılık her biri için 40 dolarlık ilave bonus ile %15’e kadar çıkan tavsiye ödemesi alır. Bu kart ayrıca LoungeKey havaalanı bekleme salonlarını kullanma hakkını da verir.

Beyaz Kart: Bu kartı, kullanıcı 5000 adet MCO token alındığında kullanabilir. Geri ödeme ödülü bu kart için %4’e ve cüzdan nakit iadesi %0,8’e yükseltildi. Tavsiye bonusları %20’ye ve 50 arkadaşa karşılık her bir arkadaş için 80 dolar alır.

Siyah Kart: Amiral Gemisi, en az 50.000 MCO tokeni ile başlar. Geri ödeme ödülleri bu kart için %5’e ve cüzdan nakit iadesi %1’e yükseltildi. Bu kartla birlikte ATM’leri kullanabilirken, ücretsiz işlem limitleri 1000 ABD dolarıdır. Tavsiye bonusları 100 arkadaş için %25 ve 100 ABD dolarıdır.

Monaco Kart

Monaco Kart

Crypto.com Monaco (MCO) Yatırım Şeması

Crypto.com Monaco platformu tarafından desteklenen bir diğer özellik, 2018’in sonlarında başlatılan Crypto.com Monaco (MCO) Kripto Yatırım şemasıdır. Bu aracın, yatırımları basitleştirmesi ve normal kullanıcılar için kripto para birimleriyle ticareti otomatikleştirmesidir. Kullanıcılara kendi özel portföylerini geliştirme ve daha bilinçli kararlar vermek için piyasa eğilimlerini nasıl takip edeceklerini öğrenme konusunda yardımcı olacaklar. Ticarete katılmak için belirlenen limitler 20 ABD Doları olarak belirlendiğinden, Kripto yatırım programı hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller arasında ilgi çekmeyi hedefliyor.

Kripto para birimleri gibi yeni teknolojilerle başa çıkma ile ilgili riskleri en aza indirmek amacıyla Kripto Yatırım, kullanıcılara 30 kripto para birimi ve müşterilerin tercihlerine göre önceden tanımlanmış birkaç portföy desteği sunuyor.

Otomatik ticaret seçeneği, piyasa trendlerini ve piyasa duyarlılığını izlemeye dayalı çeşitli stratejilerle birlikte gelir.

Stabil coinlerin izlenmesi, riski azaltması ve risk yönetimi sürecini kolaylaştırması beklenen kararlı pozisyonlara dikkat etmeyi içerir.
Son olarak, piyasa takibi seçeneği piyasadaki kilit varlıkların izlenmesini içerir.

Her üç portföy için ücret planları benzerdir: Kripto yatırım kullanımı, giriş veya çıkış ücretlerini veya yönetilen varlıklarla ve yeniden dengelemeyle ilişkili ücretleri içermez. Katılımcı kar elde etmedikçe Crypto.com tarafından başka bir ücret alınmayacaktır. Bu durumda şirket, MCO tokenlerini risk ederek elde edilen kârın %9’unu veya başka bir şekilde yapılanların %18’ini alma hakkına sahiptir.

Monaco Nedir?

Monaco Nedir?

Kripto Kredi Hizmetleri

Kripto kredisi, Crypto.com Monaco ürün serisinin son bileşenidir. Tam lansman devam ederken, müşterilerin ürün satın alma ve daha sonra bu miktarı ödemek için Crypto.com’dan borç almasına izin vermesi bekleniyor. Kripto kredi hattına erişim, kripto para yatırarak, yani MCO tokenlerini risk ederek verilir. Örneğin, 10.000 MCO jetonu yatırmak bir adet 6.000 ABD Doları değerinde krediye erişim sağlar. Bitcoin ayrıca bir kredi hattına erişim güvenliği olarak da kullanılabilir.

Kripto kredisi aşağıdaki özellikleri de sunuyor;

– Geri ödeme için son tarih yoktur.
– Kredi kontrolü gerekli değildir.
– MCO tokenlerinin kullanımının daha düşük ücretler sunması bekleniyor.
– Minimum ödeme limiti olmayacak.