arama

Dash Coin Nedir?

Dash, Bitcoin ve Litecoin kod tabanını temel alan anlık ve yarı özel bir kripto para birimidir. Bununla birlikte, 2014'teki ilk çıkışından bu yana onu farklılaştıran çeşitli değişiklikler ve iyileştirmeler içeriyor.
Dash
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Dash, Bitcoin ve Litecoin kod tabanını temel alan anlık ve yarı özel bir kripto para birimidir. Bununla birlikte, 2014’teki ilk çıkışından bu yana onu farklılaştıran çeşitli değişiklikler ve iyileştirmeler içeriyor. Projenin yaratıcısı Evan Duffield, Dash’i mevcut Bitcoin ağında gördüğü üç temel sorunu ele almak için oluşturdu: gizlilik, yönetim ve işlem hızı. Geçtiğimiz dört yıl boyunca Dash, rekabet gücü yüksek bir pazara rağmen sürekli olarak ilk yirmi kripto para biriminde yer alan piyasadaki en büyük kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Dash’in ana hedefi kripto parayı daha kullanışlı hale getirmektir. Şu anda, çevrimiçi işlemler ve değer transferleri için Bitcoin gönderebilirsiniz. Bununla birlikte, Bitcoin blok zincirinde işlem onayı için bekleme süresi çok fazladır. Mağaza içi işlemler veya neredeyse anında onay gerektiren diğer para transferleri için Bitcoin kullanımını olanaksız hale getirir.

Bitcoin’in yüksek ücretleri daha küçük işlemler için kötü bir seçimdir. Mal ve hizmet satın almak için kripto para birimi olarak genel kullanışlılığını sınırlar. Göreceğimiz gibi Dash, yenilikçi mimarisiyle bu sorunları çözmeye çalışıyor.

Dash Coin

Dash Coin

Neden Dash’i Seçmelisiniz?

– Anonim
Kimsenin sizi izleyememesi için ödemelerinizi gizli tutun, işlemleriniz ve bakiyeleriniz kimseyi ilgilendirmez. Dash’in vaktinden önce anonimleştirilmesi ile finansal bilgilerinize yalnızca siz erişebilirsiniz.

– Anında
Dash, InstantX adı verilen yenilikçi bir teknolojiye güç sağlamak için Masternode ağının gücünü kullanır. Para gönderirken, kullanıcılar cüzdanlarında “InstantX Kullan” kutusunu seçebilir ve işlemler dört saniye içinde tamamen gönderilip geri döndürülemez.

– Güvenli
Ödemelerinizde ve anonimleştirme işleminizde tam güvenlik için gelişmiş şifreleme ve güvenilir bir protokol sunar.

– Küresel
Dünyanın her yerine, aynı düşük ücretlerle ve yanınızdaki birine parayı gönderiyormuş gibi aynı hızla para gönderebilirsiniz!

– Düşük Ücretler
Çoğu işlemin gönderilmesi yalnızca birkaç sente mal olur, bu da Western Union, PayPal veya Moneygram gibi hizmetlerden oldukça ucuzdur.

Dash Coin Avantajları

– Düşük Gider
Dash giderleri bankalardan veya Vizelerden çok daha düşük olduğu için; düzenli olarak masraf bile yok – kendi paranızı kullanmak için bir ton ücret ödemezsiniz.

– Anında Ödemeler
Dash mühendisleri, InstantX adı verilen ve yaklaşık dört saniye içinde ödemeleri takip eden ve onaylayan olağan üstü merkezi olmayan bir yenilik yaptılar. İnanması zor, ama bu doğru; sadece birkaç dakika içinde dünyanın herhangi bir yerine nakit gönderebilirsiniz!

Dash Coin Nedir?

Dash Coin Nedir?

Blockchain tarafından Merkezi Olmayan Yönetim nedir?

Dash, projenin gelecekteki gelişimini yönetmek ve finanse etmek için merkezi olmayan bir sistem geliştirdi. Herkes Dash ekosistemini geliştirmeye ve ağa sunmaya yardımcı olacak bir proje hazırlayabilir. Projeniz daha sonra Masternode sahipleri tarafından oylanacak ve ağın Masternod’larının en az %10’u tarafından onaylanırsa, proje onaylanmış olarak kabul edilecektir.

Dash Coin Yol Haritası

Ne yazık ki, ekip yol haritasını Haziran 2018’den beri güncellemedi. Projenin bir sonraki büyük kilometre taşı Dash Evolution. Yalnızca bir API ve mobil uygulamanın ötesinde Evolution şunları içerir:

Paylaşılan dosya sistemi (DashDrive)
Hafif istemci cüzdanları
Güncellenmiş bütçe oylama ve yönetim sistemleri
Arkadaş listesi ve çoklu hesaplar içeren sosyal cüzdan
Bu yeni özelliklerin ne zaman sunulacağı açık değil.

Dash Nedir?

Dash Nedir?

Dash Coin Nerede Saklanır?

Windows, OSX ve Linux sistemleri için Core cüzdanı var. Exodus ve Jaxx yazılım cüzdanlar da dash coini destekleyen diğer cüzdanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca Ledger Nano S, Trezor ve KeepKey de DASH’ı destekliyor.

Sonuç

Dash güçlü bir geçmişe ve inanılmaz bir topluluğa sahiptir. Son dört yıl boyunca, projenin merkezi olmayan yönetimi, ağın benzersiz iki katmanlı mimarisinde etkileyici gelişmeler sağlamıştır.