arama

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic, akıllı sözleşmeler yapan açık kaynaklı, merkezi olmayan, blockchain tabanlı dağıtılmış bir kripto para birimi platformudur.
Ethereum Classic Coin
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • 1 Yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 1)

Ethereum Classic, akıllı sözleşmeler yapan açık kaynaklı, merkezi olmayan, blockchain tabanlı dağıtılmış bir kripto para birimi platformudur. “Kod Kanun” ilkesine dayanarak, akıllı sözleşmeler, kendi başlarına programlanan kendi kendine çalışabilen otonom dijital uygulamalardır. Bu tür uygulamalara örnek olarak, otomatik vezne makineleri (ATM) ve bitcoin sisteminin çalışmasını yöneten sistemler verilebilir.

Ethereum Classic, merkezi olmayan yönetim avantajı sunarak bu tür akıllı sözleşmeleri yürütmeyi kolaylaştırır. Bu tür uygulamaların çalışmasını izleyen herhangi bir harici girişim, izleme, manipülasyon veya sansürleme zorunluluğu veya olasılığı yoktur.

Ethereum Classic, Ethereum Blockchain’inin bölünmüş (hardfork) bir versiyonu olarak ortaya çıktı, diğeri ise Ethereum’un kendisidir. Bölünme, Haziran 2016’da 50 milyon dolarlık fonun çalındığı Ethereum’a yönelik bir saldırı sonrasında meydana geldi.

Bölünme, çalınan fonları hack öncesi kayıtlara göre orijinal sahiplerine iade etmek için yapıldı.

Bu, bilgisayar korsanlarının işleminin iptal edilmesine ve çatal uygulamasının aynı anda mevcut iki versiyona yol açmasına neden oldu. Yeni olana Ethereum adı verildi ve büyük olana Ethereum Classic adı verildi.

ETC Coin

ETC Coin

Yönetim ve Ekip

Ethereum Classic ekosistemi merkezden dağıtılmıştır ve resmi bir hiyerarşisi yoktur; herkesin katılabileceği, izinsiz bir ‘ok-ocracy’. Bireyler ve takımlar kendileri için görev seçer ve uygularlar.

Ethereum Classic (ETC) Labs

ETC Labs, gelişen ETC projelerine finansman, endüstri bağlantıları ve ofis alanı sağlar; Francisco ve Singapur’da ofis alanı ile uzun vadeli hedefleri Ethereum Classic topluluğunun ve ekosisteminin gelişimini hızlandırmaktır.

ETC Labs Core ekibi, merkezi olmayan uygulama geliştirme, madencilik ve hizmetler için araçlar sağlayan ETC blok zincirini destekleyen temel Ethereum Classic projelerine odaklanıyor. Görevlerini yerine getirmek için, devletin değişmezliğine, ademi merkeziyetçiliğine ve geriye dönük uyumluluğa değer verir.

Ethereum Classic (ETC) Core

ETC Core, önde gelen Ethereum Classic çekirdek geliştirme ekibidir.

Temel spesifikasyonlardan, takımlarından ve kaynaklardan Ethereum Classic ekosistemi için açık kaynaklı takımlar sağlarlar. Zincirler arası uyumluluğa inanırlar ve bu felsefeyi projelerinde uygularlar. Araçlarının çoğunu herhangi bir EVM tabanlı blok zincirinde kullanabilirsiniz.

ETC protokolünün uzun vadeli gelişimini aktif olarak desteklerler. Bunu, Multi-Geth’i benimsemeye ve sürdürmeye yönelik iyileştirme özelliklerini savunarak yaparlar.

EVM-LLVM projesi ve derleyici geliştirme girişimleri aracılığıyla EthereumStack’ın yeteneklerini en üst düzeye çıkarmayı taahhüt ederler.

Ethereum Classic (ETC) Kooperatifi

ETC Kooperatifi (“ECC”), ETC ekosisteminin üç temel yönünü finanse ederek Ethereum Classic’in büyümesini ve gelişimini finansal olarak desteklemek için oluşturuldu: geliştirme, pazarlama ve topluluk. Bu amaçla, çeşitli ekipler arasında bir irtibat görevlisi olarak hizmet ederler, topluluk tabanlı yazılımlar kullanırlar ve diğer Ethereum tabanlı toplulukların üyelerine ulaşırlar.

Ethereum Classic

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) Kalkınma Planları

Ethereum Classic (ETC), sayısallaştırılmış değeri daha da ileri götüren bir blok zincir ve Kripto para birimidir. İnsanların birbirlerine değer göndermelerine izin vermek yerine, ETC, birbirleri arasında özerk olarak çalışan daha karmaşık sözleşmeler oluşturmalarına izin verir.

ETC katkıda bulunanların amacı, ETC blok zincirini ihtiyaç duydukları her yere entegre eden geliştiricilerle dünya çapında ETC’yi her yerde yaygın hale getirmektir. Bu nihayetinde kullanıcıların blockchain’in avantajlarını zahmetsizce deneyimlemelerini sağlayacaktır.