arama

Hızlı Gecen 2020 Yılı Kripto Paraları Nasıl Etkiledi?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Abdurrahman Abdurrahman
  • BeğenmedimBeğendim (3 votes, average: 1,00 out of 5)
    Loading...

2020 yılına gireli daha 40 gün kadar oldu fakat dünyanın başına gelmeyen felaket kalmadı. Virüsler, savaşlar ve yaşanan doğal afetler. Bunlar ülkelerin ekonomisi feci şekilde sarstı. Olaya kripto paralar yönünden bakacak olursak;

Bitcoin İçin Oldukça İyi Oldu

Yaşanan bu kadar olay sonucunda bitcoin uzun süre sonra 10.000$ değerini geçti ve daha fazla kullanılmaya başlandı. Mikro ödemeler ile kendini sağlama alan bitcoin uzun süre düşecek gibi görünmüyor. İsviçre, İngiltere gibi ülkelerde daha fazla kurumsallaşıp, sevgi bulan kripto paralara bir başka güzel haber de Twitter’dan geldi. Popülaritesini daha da fazla artırmasını olanak sağlamış oldu. Böylece insanlar tarafından daha fazla kullanılır hale geldi.

Kripto Paraların Üzerindeki Baskılar Azaldı

Sürekli olarak ülkelerin yasallaştırma cabası kurlarda çok fazla düşüşe sebeb oluyordu.Amerika,Fransa ve Çin gibi ekonomisi saglam ülkelerin almış oldukları kararlar biranda 500-800$ değerinde düşüşlere yada yükselişlere sebep oluyordu. Eskisi kadar olmasada 2020 yılının şu 40 günü böyle şeyler ile geçmiyor. BAKKT ve FED gibi kurumlar daha az uğraşır oldular kripto paralar ile bu sayede insanlar baskı ve korku olmadan rahatça ticaret yapabildiler.

Yükseliş Ne Kadar Daha Sürer?

Yükselişin ne kadar daha süreceğini kestirmek biraz zor fakat yaşanan bu olaylar devam ederse uzun süre düşüş olmaz gibi gözüküyor. Kara borsa, kripto paraların kurlarına oldukça fazla etki ediyor. Felaketler olmazsa eğer satış düşeceği için kurda oynamalara çok fazla denk gelemeyiz. Yavaş yavaş balina hareketleri de gözüküyor. Bu hareketler bizi biraz korkutsada ticaret için de olmuş olabilir.Aslında bu kadar büyük transferlerin olması diğer kullanıcılarada cesaret veriyor.Böylece daha fazla kripto parala dönüşüm oluyor.

Eğer dünyada yaşanılan bu gibi olaylar bir süre daha devam ederse fiyatların uzun süre düşeceğini biz düşünmüyoruz.