arama

Huobi Token (HT) Nedir?

Huobi, 2013 yılında eski Oracle mühendisi Leon Li tarafından kurulan Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır.
Huobi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Huobi, 2013 yılında eski Oracle mühendisi Leon Li tarafından kurulan Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. Başlangıçta Çin’de bulunan Huobi Vakfı, Çin’in 2017 Bitcoin ticaret yasağını takiben Singapur, Güney Kore ve Japonya’ya kadar genişledi. Huobi şu anda 280’den fazla kripto para birimini destekliyor ve günlük 350 milyar dolarlık işlem görüyor ve bu da onu dünyanın üçüncü büyük kripto para borsası yapıyor.

Haziran 2018’de Huobi Group, Huobi Zincirini açıkladı. Borsa ayrıca, günlük 550 milyon dolar’ın üzerinde işlem gerçekleştiren OTC ve türev/vadeli işlem ticaretini de destekliyor.

Tescilli kripto para birimi olan Huobi Token, Ocak 2018’de Huobi borsasının kullanıcılarına kullanım ücretlerini düşürmek için ödül olarak dağıtıldı. Binance’in BNB coini gibi bir borsa parasıdır, bu yüzden Huobi borsasındaki herhangi bir kripto para birimi ile satılabilir.

Mart 2019’da Huobi Group, Huobi kullanıcıların belirli coin ve tokenlere erken yatırım yapmalarını sağlayan premium bir hizmet olan Huobi Prime’ı başlattı. Aynı ay, Huobi Prime’daki ilk Takas Teklifi (IEO) olan TOP Network, 1,5 milyardan fazla TOP token sattı ve 3,4 milyon dolar topladı.

Huobi Token’in Piyasa Performansı

Huobi Token’in şimdiye kadarki en yüksek fiyatı 5 Haziran 2018’de 5.97 $ dolar idi ve dolaşımdaki arz ise 500.000.000 HT.

İlk Huobi Token dağıtımı (ekibin “ICO olmadığı” konusunda ısrarcı olması) Ocak-Şubat 2018 arasında gerçekleşti. Şu anda, toplam Huobi Token arzının 300.000.000’u, ilk önce Huobi VIP kullanıcılarına hizmet dağıtıldı.

Beş seviyeli Huobi VIP sınıflandırması var, alt seviye yüzde 10 ticaret indirimi için ayda 120 Huobi Token ödüyor ve üst seviye yüzde 50 ticaret indirimi için aylık 12.000 Huobi Token ödüyor. Binance indiriminden farklı olarak, Huobi’s süreklidir, ancak BNB ücretsizken fayda için aylık ödeme yapmanız gerekir.

Aslında, Binance önce BNB’yi oluşturduğundan, Huobi HT’nin özelliklerinin ve faydalarının çoğunu BNB’den sonra modellenmiştir. HT’de ödeme yapmak için Huobi işlem indirimi dışında, Binance’in BNB coini gibi HT’yi geri almayı planlıyor.

Huobi Token aynı zamanda Huobi borsasında listelenmek istenen proje için oy vermenin tek yoludur, bu nedenle yeni projelerin kendilerini listelemek için yeterli Huobi Token’e sahip olmak için çok fazla harcama yapması gerekecektir. Bununla birlikte, özellikle iyi finanse edilen blockchain projeleri için hala mümkündür.

Toplam Huobi token arzından 200.000.000 (toplam arzın yüzde 40’ı) Huobi ekibi tarafından saklandı. Bu önbelleğin yarısı (yüzde 20) kullanıcı ödülleri ve platform bakımı için saklı tutulmaktadır. Kalan 100.000.000 Huobi Token, dört yıl içinde Huobi ekibine dağıtılacaktır.

Huobi Token, Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 tokeni olduğundan, Ledger Nano S ve MyEtherWallet dahil olmak üzere ERC-20 tokenlerini destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir. Resmi Huobi Cüzdanı çeşitli kripto para birimlerini, ERC-20, Tron dApp’lerini ve coinlerini destekler.

Huobi Token

Huobi Token

Huobi Borsasının Geleceği

Huobi Group, Brezilya, Vietnam, İngiltere ve Avrupa pazarlarıyla birlikte Orta Doğu’ya da genişliyor.

Bu genişleme projeksiyonlarını güvence altına alma planları yerel ortaklıklar kurmaktır. 2014 yılında Quick Wallet’ı satın almadan önce Dai Zhikang, Zhen Fund ve Sequoia Capital’den melek ve VC sermaye yatırımlarını güvence altına alan yatırım firmaları ile harika bir geçmişe sahiptir.

Japon genişlemesi için SBI Group ve ABD genişlemesi için San Francisco merkezli ticaret platformu HBUS ile ortaklık kurdu. Aynı zamanda çin ülkesinde blockchain ve kripto para birimi çözümlerini uygulamak için çalışan birkaç Çinli fintech grubunun bir parçasıdır.

Ağustos 2018’de Huobi, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmek için blockchain tabanlı elektronik üreticisi Pantronics Holding’i devraldı.

Mart 2019’da şirket, orada genişleme umuduyla Arjantin’deki kıdemli finans yetkilileriyle görüşmeye başladı.