arama

IOTA (MIOTA) Coin Nedir?

Nesnelerin İnterneti kavramını biliyor musunuz?
IOTA
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Nesnelerin İnterneti kavramını biliyor musunuz? Devrim niteliğindeki yeni konsept yakında hayatımızın büyük bir bölümünü geçecek ve buzdolaplarından termostatlara kadar tüm cihazlarımızın ‘akıllı’ olmasına ve işlevlerini yerine getirmeleri için birbirleriyle iletişim kurmasına izin verecek. Ancak bu cihazların birbirleriyle konuşabilmesi için etkili bir iletişim ve işlem katmanına ihtiyacımız olacak. İşte tam bu alanda IOTA devreye giriyor.

IOTA: Temel Bilgiler

– IOTA, Nesnelerin İnterneti ve blockchain teknolojisinin bir kombinasyonu olan bir kripto coinidir.

– IOTA blockchain, IoT cihazları arasında işlemlerin gerçekleştirilmesine izin vererek, IoT’nin dünya çapında benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Kullanıcılar IOTA işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirler. En iyi yanı, çevrimdışıyken bile bunu yapabilmenizdir.

– IOTA hala geliştirme aşamasında ve büyük ölçekte uygulamaya hazır olmasa da, sürekli olarak ilk 10 kripto para biriminde yer aldı.

IOTA: Geliştirme

– 2011 yılından bu yana, IOTA’nın çekirdek ekibi blockchain teknolojisini geliştirmek için çalışıyor.

– 2016 yılında IOTA Vakfını ve şirketini kurdular. O günden bu yana, ekip hiç bir zaman geriye bakmadan ilerlemeye devam etti.

– IOTA CEO’su David Sonstebo pazarlama yaklaşımından ötürü defalarca övgü aldı. Bu strateji sürdürülebilir büyüme ve güçlü bir stratejik ağ oluşturulmasına odaklanmaktadır. IOTA’nın halkla ilişkiler faaliyetleri ve bloglaması David’in kendisi tarafından yürütülür.

iota coin nedir?

iota coin nedir?

IOTA’nın avantajları nelerdir?

Teknoloji
IOTA, Tangle olarak bilinen operasyonlarına güç vermek için kendi teknolojisini kullanır.

Ödeme, yalnızca önceki iki işlemin, işlemlerin kendisi tarafından onaylanmasından sonra gerçekleşir. Bu işlem ücretlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bu doğrulamalar ağın her tarafına yayıldığından ağın tamamen karıştığını ve dolayısıyla “Karışmayan” adını açıkladığını gösterir.

İşlem ücreti olmadığından ve eşler arası işlemle birleştiğinde, IOTA’nın ölçeklenebilirlik gibi sorunları yoktur. Hızın büyümesi üsteldir. Bu nedenle, kişi sayısı ağı kullanmaya başlarsa yüksek hızlı bir ağ elde edeceğiz. Bunun nedeni, bir işlem yapmak için ikisinin doğrulanması gerektiğidir.

IOTA Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

IOTA nasıl satın alınır?
IOTA küresel çapta tüm büyük borsalarda mevcuttur. IOTA satın almak için Binance, HitBTC ve Shapeshift gibi farklı borsalardan seçim yapabilirsiniz.

IOTA işlemleri diğer kripto para birimi eşleştirmeleri yoluyla da yürütülebilir. Örneğin, IOTA’yı USD dışında BTC, ETH ve USDT bakiyesini kullanarak satın alabilirsiniz.

Aranacak en önemli şeylerden biri, belirtilen fiyatın bir IOTA değil, bir MIOTA için olmasıdır. Bir MIOTA, bir milyon IOTA anlamına gelir. Bu gerçeğin farkında olmanız gerekir, aksi takdirde gerçekte planladığınızdan çok daha fazla harcama yaparsınız!

IOTA nasıl saklanır?
Herkes doğal olarak kripto paralarını güvende tutmak istiyor, ki bu açık bir soruya işaret ediyor – IOTA’yı saklamanın ideal yolu nedir?

İlk olarak, IOTA vakfının GitHub’da kendi cüzdanına sahip olduğunu bilin. Bu cüzdan yeterince basit olmasına rağmen, çok kullanıcı dostu değildir. Kullanmaya başlamak için indirebilir ve Windows’ta çalıştırabilirsiniz.
IOTAWALLET adında başka bir Android cüzdan var. Geliştirme aşamasındadır ve IOTA coinleri içinde saklamak için tam sürümünü beklemektedir.

iota token

iota token

IOTA’nın Geleceği Nedir?

IOTA: Küresel Kabul
Mayıs 2018 itibariyle, IOTA’nın toplam piyasa değeri 4 milyar doları görmüştür. Mevcut IOTA coinleri dolaşımda olan yaklaşık 2.77 milyar. Aynı dönem itibariyle, bireysel bir coinin fiyatı yaklaşık 1,72 dolardır. Haziran 2017’de IOTA, 0.25 dolar’dan işlem görüyordu – bu da IOTA yatırımcıları için yaklaşık 7x kazanç kapısı oldu ve oldukça etkileyiciydi.

IOTA token için ICO 2015 yılında düzenlendi, ancak Haziran 2017’de ticaret için tanıtıldı. Bitfinex, IOTA’yı ekleyen ilk borsa oldu ve o zamandan beri gelişimini destekliyor. Piyasa değeri açısından IOTA, dünyanın en iyi 10 kripto para biriminden biri haline geldi.

IOTA’nın Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

IOTA’nın diğer kripto para birimlerine kıyasla nasıl işlediği arasında bazı temel farklılıklar vardır. Örneğin, bir kaç kripto para biriminin çalıştığı model olan Bitcoin’i ele alalım.

Bitcoin madencileri işlemlerini blok zincirinde blok adı verilen sıralı birimler halinde işlemektedir. Bu bir blokta işlenebilecek işlemlerin sayısına bir kısıtlama ekleyerek işlem sürelerinin yavaşlamasına neden olur ve kuyrukta çok fazla işlem varsa ağı tıkar.

IOTA’nın mimarisi farklı çalışır. İlk önce, ağı koruyan madenciler yok. Bunun yerine, her IOTA işlemi için işlem düzenleyicinin bazı hesaplamalar yaparak IOTA ağında önceki 2 işlemi onaylaması gerekir.
Bu işlem sağlayıcısının işlemlerini işlemesi ve öncekileri doğrulaması için teşvik edildiği için ücret ihtiyacını ortadan kaldırır.
Bunun anlamı, ağ büyüdükçe birçok işlem daha hızlı bir şekilde doğrulandıkça daha hızlı ölçeklenebilir.

IOTA Nedir?

IOTA Nedir?

IOTA Satın Alınır mı?

Destek ve Yönetmelik
IOTA Vakfı, büyük marka ve kurumlarla kurduğu çok sayıda ortaklık nedeniyle kripto para birimini benimseme yolunda liderdir. Ortaklıkları olduğu şirketler şunlardır:

Microsoft
Bosch
Wolkswagen
Fujitsu
Accenture

Tabi ki bunların dışında dikkat etmeyi gerektiren unsurları da görmek gerekir. 2017 yılının Ağustos ayında, bir MIT ekibi IOTA’yı incelerken güvenlik açıklarını keşfetti. IOTA’nın kriptografik karma işlevinin, büyük bir güvenlik riski olan ve ideal olarak kripto dünyasında yeri olmayan karma işleminden sonra farklı girdilerle aynı çıktıyı sağladığı görülmüştür. Güvenlik açığı daha sonra düzeltildi.

Sıfır işlem ücretini garanti eden ilk kişi olan IOTA’nın kesinlikle ilginç bir geleceği var gibi görünüyor. Şu anda geliştirme aşamalarında, eğer tüm hedeflerine ulaşırsa, pazara hükmetme potansiyeline sahiptir. 2020 yılına kadar yaklaşık bir milyar nesnenin IoT teknolojisi ile bağlanacağı tahmin ediliyor. Bu IOTA’nın hedeflediği büyük bir pazar.

IOTA ekibi uzun vadeli yatırımcıların beklentilerini karşılamak için çalışıyor. ‘Tangle’ adı verilen yeni teknolojilerini tanıttılar ve bu kripto dünyasında yeni hedefler ile ilerlediklerini gösteriyor. Aynı zamanda IOTA ekibi yetenekli insanları ekibe çekmeye devam ediyor ve mütevazi bir pazarlama stratejisi üzerinde çalışıyor.