arama

Kripto – Airdrop Nedir?

Gelecek vaat eden projelerden ücretsiz coin almanın bir yolu olsaydı ne olurdu? Kripto yatırımcılarının airdrop'lar ile yapabilecekleri tam olarak budur.
Airdrop Nedir?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Gelecek vaat eden projelerden ücretsiz coin almanın bir yolu olsaydı ne olurdu? Kripto yatırımcılarının airdrop’lar ile yapabilecekleri tam olarak budur.

Airdroplar, herkesin kripto para birimiyle başlamasını kolaylaştırırken, kripto girişimleri için bir pazarlama aracı olarak görev yapar.

Airdrop nedir?

Airdrop, kripto para projelerinin önceden belirlenmiş bir coini ücret talep etmeden belirli şart ve koşullar altında dağıtmasıdır.

Kripto şirketleri genellikle projelerine olan ilgiyi artırmak için Airdrop yapmayı tercih eder. Airdrop’lar önceden tanımlanmış bir programda veya kendiliğinden gerçekleşebilir.

Airdrop Nasıl Yapılır?

Airdrop yapılırken, bir kripto para birimi şirketi genellikle bu durumu önceden duyurur. Bu durumda hype erkenden başlar. Şart ve kurallar genellikle belirli miktarda belirli bir coini tutan kişilere karşılığında ücretsiz coin vermektir. Kripto şirketleri airdrop’ları, sadık ve aktif topluluk üyelerini ödüllendirmek için yönetir.

Bazen de airdroplar herhangi bir duyuru şart ve kural olmadan da yapılır. Genellikle cüzdanlarında belirli bir miktar kripto para tutan (Bitcoin veya Ethereum gibi) kişilerin cüzdanlarına yeni oluşturulan coin direk olarak gönderilir.

Gelecekte yapılacak airdrop’lar konusunda güncel haberler almak istiyorsanız, kriptofi sitemizi yakından takip edebilirsiniz.

Belirlenen tarihte planlanan airdrop, airdrop’u yöneten kripto para birimi projesi tarafından coinler ücretsiz olarak topluluk üyelerinin adresine otomatik olarak yansıtılır.

Coinler genellikle her bir kripto yatırımcısının tercih ettiği cüzdana anında aktarılır.

Bununla birlikte, bazen kullanıcıların proje hakkında tweet atmak, bir Telegram kanalına katılmak veya bir anketi doldurmak gibi belirli görevleri yerine getirmeleri gerekebilir. Kullanıcılara art arda gelen görevleri tamamladıkları için coinler ile ödüllendirildiği için bunlara genellikle “ödüllü airdrop” denir.

Airdrop Yapmalarının Amacı Nedir?

Kripto şirketleri için, Airdrop yapmanın amacı genellikle projeleri hakkında farkındalık yaratmaktır.

Airdroplar popüler bir pazarlama stratejisidir ve ücretsiz olarak neredeyse anında yatırım getirisi sağlar. Genellikle potansiyel müşteri oluşturma stratejisi olarak kullanılırlar ve kripto şirketleri genellikle bir potansiyel müşteri listesi oluşturmak için Airdrop yapmayı tercih eder.

Airdroplar, kripto şirketlerinin perakende yatırımcılarının tokenlerini kullanmaya başlamalarını sağlamanın en etkili yoludur.

Ek bir bonus olarak, şirketlerin token dağıtımını eşit bir şekilde yaymasına yardımcı olur, böylece tek bir yatırımcı token arzının büyük bir miktarına sahip olmaz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER