arama

Kripto Paralara Yatırım Yaparken Nerelerde Hata Yapıyoruz?

Kripto paralar ve bitcoine yatırım yapmak günümüzde oldukça kolaylaştı. Peki bu yatırımdan para kazanmak o kadar kolay mı? Sorunun cevabı:Üzgünüm ki hayır.
Kripto Para
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Abdurrahman Abdurrahman
  • 1 Yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 1)

Kripto paralar ve bitcoine yatırım yapmak günümüzde oldukça kolaylaştı. Peki bu yatırımdan para kazanmak o kadar kolay mı? Sorunun cevabı:Üzgünüm ki hayır.

Yatırım Yaparken Nerede Hata Yapıyoruz?

Çok fazla hata yapıyoruz, öncelikli olarak yeteri kadar okumuyoruz. Bir diğer husus neye, nasıl ve ne için yatırım yaptığımızı da bilmiyoruz. En büyük sorun bilmiyoruz oluşumuz, kaçımız BTC,ETH,XRP,DOGE yada LTC’nin White Paper’larını okudu? Sanırım bu yazıyı okuyanların çoğu hayır demiştir. Evet birinci sorun BİLMEDEN yatırım yapıyoruz. Yapmış olduğumuz yatırım nereye gidiyor ve nasıl kullanılıyor bunlar kesinlikle önemli konular, örneğin XRP’de yapılan yatırımlar bankacılık sektörünü yıkmaya çalışılıyor. Peki buna bankaların tepkisi nasıl olacak? Bu soruya verilen cevaplar XRP’nin kaderini etkiliyor. Bitcoine yapılan yatırımlar dünyada artan kara borsa ve illegal işlemlere gidiyor. Bu yüzden çogu ülke bitcoin işlemlerine hala sıcak bakmıyor.

İşte en büyük sorunlardan biri BİLMEDEN YATIRIM YAPIYOR OLUŞUMUZ.

Cesaretimiz Ve Psikolijimiz Çok Zayıf

Bir diğer husus cesaret ve psikoloji örneğin en çok şunu merak etmişimdir kripto paraların fiyatı düşerken alım mı yaptınız yoksa sattınız mı? Tabiki sattınız biliyorum. Sonrada aradan biraz zaman geçti ve bir anda %20 büyüdü, peki sizce kim kazandı? Tabi ki düşerken daha fazla alan cesur yatırımcılar. Böylece risk alamayanlar hiç birşey alamadılar. Psikolojik olarak duruma bakmak gerekirse;hepimiz para kazanmak için kripto para sektörüne giriyoruz. Hal farklı olunca da üzülüyoruz ve sinirleniyoruz. Sonucunda satış işlemi ve zarar ile daha fazla hüsrana uğruyoruz. Böylede olunca hırs yapıyoruz aldıkça alıp tekrar kaybediyoruz. Bu konuda cesaretimizi ve psikolojimizi güçlendirmek için birkaç şey yapabiliriz. Öncelik birkaç kez bir kripto paranın fiyatı düşerken alım yapmalıyız. Daha sonra kendimiz de fark edeceğiz ki bu sefer biz kazandık. Daha sonra sürekli kaybeden ve kazanan insanların yapmış olduğu konuşmaları ve seminerleri dinleyip anlamaya çalışacağız. Onların yaptığı hataları yapmalıyız daha sonra onların yaptığı başarılı hareketleri taklit edip kazanmaya başlıyoruz. Bu işlemlerin birkaç kez denendikten sonra hiç kimseye gerek kalmadan artık kendizin işlemleri yaparken zarar etmeden işlem yaptığını farkedeceksiniz.

Teknik Analizler Ve Haberleri Yanlış Anlıyoruz

Türk halkı olarak sanırım haber denilince sadece siyaset okuyoruz. Ekonomi konusunda eğitim almak yerine sürekli eleştiriler ve saçma sapan düşüncelere kapılıyoruz. Kripto paralar ile ilgili haberlere genelde haber siteleri fazla yer vermiyor. Genelde yer verilsede insanlar okumayı pek tercih etmiyor. Bu şekilde herhangi bir bilgiye sahip olmadan ne için ve neden yatırım yaptığımızı bilmiyoruz. Hal bu olunca hiçbir kaynağı takip etmeden alım satım yaparken endişe etmiyoruz.

Toparlamam gerekirse, Yatırım yapmadan önce uymamız gereken konuları terkar listeleyelim:

– Yatırım yapacağımız kripto paranın, White Paper, Kullanım Şekli, Kullanım Alanları ve Ekosisteme ne gibi katkısı olduğunu kesinlikle araştırmalısınız. – Söz konusu yatırım yapacağınız kripto para için, yol haritasında nelerin yer aldığı, gelecekte nelerin olacağı ve ekibin gerçekten yol haritasına sadık kaldığını bilmenizdir. – Her gün fiyat grafiklerine ve hakkında çıkan haberleri kesinlikle takip etmelisiniz.
– Son olarak söz konusu yatırım yapacağınız kripto para için kesinlikle parçalı alım yapmanızın ciddi faydaları olacaktır.

Bunları 1 kez olsun deneyin ve sonuçlarını bizimle yorum kısmından yorum yazarak paylaşın.