arama

Lancashire, Biletler İçin Blockcahin Teknolojisini Kullanıyor

Lancashire Cricket Club'ü bugünden sonra blockchain teknolojisi ile işlem yapmaya karar verdi.
Lancashire Blockchain Bilet
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Abdurrahman Abdurrahman
  • BeğenmedimBeğendim (1 votes, average: 1,00 out of 5)
    Loading...

Lancashire Cricket Club’ü bu günden sonra blockchain teknolojisi ile işlem yapmaya karar verdi. İngilterenin köklü kulüplerinden olan Lancashire Criket 2020 yılında Emirates Old Trafford’daki tüm yurtiçi ve uluslararası karşılaşmalarda Blockcahin destekli bilet satışı yapacak. Lancashire tarafından cumartesi yapılan basın açıklamasında TIXnGO adlı blockchain destekli mobil bilet platformunu kullanacağını açıkladı. Platform, 2019 yılında yapılan testler ile kullanılmaya başlandı.

Bu Hamle İle Suçların Önüne Geçilecek

Blochain teknolojisi sayesinde, kara borsada satılan biletler artık tarih olacak. Taraftarların dolandırılma konularıda artık gündeme gelmeyecek olması Lancashire’i sevindiriyor. Bu hamle sayesinde diğer spor kulüplerinin’de kara borsalarda dönen bilet satışına müdahale edilmesi
bekleniyor.

Taraftar tarafından olumlu karşılanan bu platform ile eskiye göre artık sıra bekleme gibi problemlerde ortadan kalkıyor. Aynı zamanda telefon üzerinden dakikalar içinde işlem yapılabiliyor olmasıda platformu kullanmayı cazip kıldı.v2019 yılında satılan biletlerin %80’i blockchain teknolojisi ile gerçekleştirildi.

Blockchain Teknolojisi Spor Konusunda Yükseliyor

Sacramento Kings’in blockchain tabanlı uygulaması sayesinde açık artırma usulü ihale yaptırması. İtalyan Juventus futbol külübü hayranlarını en sevdikleri şarkıya oy vermek için Blockchain platformunu da kullanmasi, blockcahin teknolojisinin giderek sevildiğinin göstergesidir.
Yeni açılan Malta merkezli spor ve blockcahin girişimi olan Chiliz, spor ve eğlence jetonları için yeni bir kripto para borsası başlattığını açıkladı.

Bu gelişmeler ile birlikte blockcahin teknolojisi giderek benimsenmeye ve daha fazla kullanıcıya erişmeye devam ediyor.