arama

Nem (XEM) Coin Nedir?

NEM (XEM), Java ve JavaScript dillerinde yazılmış eşler arası bir kripto para birimi ve blockchain platformudur.
Nem
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

NEM (XEM), Java ve JavaScript dillerinde yazılmış eşler arası bir kripto para birimi ve blockchain platformudur. Kripto para birimi Bitcointalk kullanıcıları tarafından geliştirildi. Başlangıçta, XEM coin NXT coin çatalı (Fork) olması gerekiyordu, ancak tamamen yeni bir kod tabanı ile piyasaya giriş yaptı.

NEM kripto para birimi 31 Mart 2015’te piyasaya sürüldü ve tamamen topluma yönelik bir kripto para birimi oldu.

NEM kısaltması “Yeni Ekonomi Hareketi” anlamına gelir. Projenin temel amacı anlamına karşılık gelmektedir: finansal özgürlük, ademi merkeziyetçilik ve dayanışma temelinde yeni ekonominin oluşturulması.

NEM (XEM) blockchain, hesabın üç özelliğini dikkate alan Önem Kanıtı algoritması üzerinde çalışır: cüzdan dengesi, ağ içindeki etkinlik (işlem miktarı) ve çevrimiçi hesap süresi.

NEM’i bu kadar güçlü yapan Akıllı Varlık Sistemidir. NEM blok zinciri işlem API’sindeki düğümler, dApp’in NEM API’sine doğrudan, bir sunucu aracılığıyla veya arka planda erişip erişmediğini geliştirmeyi kolaylaştırır.

Temel olarak NEM, ağ geçidi görevi gören NEM Topluluk İstemcisi (NCC) gibi bir tarafta ve istemci tarafında güvenli, merkezi olmayan işlem düğümlerinden oluşan bir NEM Altyapı Sunucusu (NIS) içeren bir blockchain tabanlı bulut platformu oluşturdu.

NEM (XEM) Kripto Para Piyasası Performansı

XEM’in şimdiye kadarki en yüksek fiyatı 3 Ocak 2018’de 1.92 $ idi.

Günlük olarak yaklaşık 50.000.000 $ XEM ticareti yapılmaktadır. XEM’i kabul eden borsalar arasında Binance, Upbit, Zaif, Poloniex, Kryptono ve Exrates bulunur. BTC en popüler ticaret çiftidir, ancak diğer XEM ticaret çiftleri ETH, USDT ve hatta USD gibi fiyat para birimlerini içerir.

XEM’inizi borsalarda saklamayı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine masaüstü ve mobil işletim sistemi için resmi NEM Nano cüzdanında saklayın.

Nem (XEM)

Nem (XEM)

Daha İyi Bir Platform Oluşturmak

NEM, ICANN’in internet etki alanı ad sistemine benzer şekilde atanmış ad alanı etki alanları ve alt etki alanları ile geçerli Internet’e benzemek üzere oluşturulmuştur. Bu tek başına hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için çok daha çekici hale gelmiştir.

Tabi ki, çoğu topluluk projesinde olduğu gibi, pazarlama konusu NEM’in güçlü olduğu bir alan değildir. Ancak bu durum NEM’in çöp olduğu anlamına gelmez. Aslında, kurumsal bir bankacılık platformu olan Mijin’i oluşturan Tech Bureau ile bir ortaklığı var. Ayrıca NEM ağı üzerinde bir ICO platformu oluşturdu ve topluluk tarafından oluşturulan birkaç proje NEM ekosisteminin gelişimini hızlandırdı.

NEM’de şu ana kadar çeşitli gelişim aşamalarında 20’den fazla proje var; bunlara TraveliyBit adlı Avustralya turizm projesi Eroiy adlı bir gizlilik koini ve hatta Pundi X ile entegrasyonu da dahildir.

NEM’in Singapur ve Avustralya’da güçlü bir desteği var.

NEM.io Vakfı’nın, NEM Blockchain Hub’ı olarak adlandırılan bir dizi blockchain inkübatöründeki ilk olarak 2018’in sonlarında Avustralya’nın Melbourne şehrinde başlatıldı. Bu inkübatörler, NEM’in ve blok zincirinin genel olarak, yeni kurulan ve dünya çapında yerleşik endüstrilerde kullanılmaya devam edeceğinden eminler.

NEM Ventures tarafından finanse edilen proje, Yeni Zelanda merkezli bir kripto bankacılığı kuruluşu olan Vimba’dır.

XEM Coin

XEM Coin

Sonuç

NEM, daha çok topluluk kullanımı için topluluk tarafından oluşturulmuş bir platformdur. NEM, Ethereum ve NEO/GAS’a benzeyen, ancak ağ tıkanıklığını azaltmak için kendi yöntemleriyle yalın, çift katmanlı bir blok zinciridir.

NEM, Java kullanılarak oluşturuldu ve API çağrıları kullanılarak çalışıyor. Bu, herhangi bir programın ağa bağlanmak ve şebekeyi kullanmak için kolayca uyarlanabileceği anlamına gelir.

NEM, mevcut internete benzer bir alan/alt alan adlandırma sistemi kullanarak, tüm platformlarda sorunsuz entegrasyon ve kolay benimsenmesi için iyi bir konumdadır.