arama

Neo Coin Nedir?

NEO, 2014 yılının mayıs ayında Çin ülkesinde Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından AntShares olarak kuruldu ve 2017 haziran ayında "NEO" olarak yeniden isimlendirildi.
Neo
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

NEO, 2014 yılının mayıs ayında Çin ülkesinde Da Hongfei ve Erik Zhan tarafından AntShares olarak kuruldu ve 2017 haziran ayında “NEO” olarak yeniden isimlendirildi. Kendi kripto para birimini destekleyen, dijital varlıkların ve akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini hedefleyen blockchain tabanlı bir platformdur.

NEO, nihayetinde dağıtılmış ağ tabanlı bir akıllı ekonomi sistemi inşa etmek amacıyla akıllı sözleşmeler kullanarak dijital varlıkların yönetimini otomatikleştirmeyi amaçlıyor.

NEO Platformunda Dijital Eşdeğerler

NEO teorik olarak Akıllı Ekonomi Sistemini (Dijital Varlıklar + Dijital Kimlik + Akıllı Sözleşme = Akıllı Ekonomi) hedefler.

Varlıklar, NEO blok zincirinde, aracılardan ve bunların maliyetlerinden muaf, açık, merkezi olmayan, güvenilir, izlenebilir ve şeffaf bir şekilde kolayca dijitalleştirilebilir.

Kullanıcılar çeşitli varlıkları kaydedebilir, satın alabilir, satabilir, değiş tokuş edebilir veya dolaştırabilir. NEO platformu, fiziksel varlığı ağındaki eşdeğer ve benzersiz bir dijital avatarla ilişkilendirmeye izin verir. NEO ayrıca varlıkların korunmasını da desteklemektedir. Platformunda kayıtlı olan bu varlıklar, onaylanmış bir dijital kimliğe sahiptir ve yasalarla korunmaktadır.

Neo Coin

Neo Coin

Dijital kimlik, katılımcı bireyler, kuruluşlar ve dijital bağlamda var olan diğer varlıklar hakkında doğrulanabilir anahtar bilgiler sağlar.

Akıllı sözleşmeler, herhangi bir yasal sistem veya merkezi mekanizma tarafından yönetilmeksizin farklı taraflar arasında işlemlerin ve anlaşmaların yürütülmesine izin verir. Bu tür sözleşmelerin yürütülmesi ağın programlama koduna dayanır ve kodlama, işlemlerin izlenebilirliğine, şeffaflığına ve geri döndürülemezliğine izin verir.

NEO iki kripto parayı, NEO ve GAS’ı destekler. Geniş bir geliştirici topluluğunun platformuna kolayca katkıda bulunmasını kolaylaştıran C #, Java, Go, Python ve Kotlin dahil olmak üzere tüm ana dilde programlamayı destekler.

Yasal Uygunluğa Odaklanma

NEO, yasal uyumluluğa odaklandığı için diğer standart blockchain platformlarından net bir ayrımı sürdürüyor. Dijitalleştirilmiş varlıklar ve akıllı sözleşmeler Ethereum gibi diğer blockchain platformlarında popüler olsa da, “dijital kimliği” olarak adlandırdığı şeyin üçüncü temel özelliği NEO’yu diğerlerinden farklı kılıyor.

NEO platformunda çalışan her bireyin, işletmenin veya diğer herhangi bir kuruluşun, doğrulanabilecek benzersiz bir dijital kimliğe sahip olması beklenir. İnsanlar, işletmeler ve projeler kendi aralarında, ancak karşı tarafın gerekli kimliğe sahip olması durumunda NEO ağını mevzuata uygun hale getirme seçeneğine sahiptir.

NEO ağındaki çeşitli düğümlerin bile, işlem doğrulamasına ve muhasebe ve defter tutma gibi diğer etkinliklere katkıda bulunmadan önce tanımlamaları gerekebilir.

Onchain’e Giriş

NEO üzerinde çalışırken, kripto para biriminin kurucuları Da Hongfei ve Erik Zhan, özel blockchain çözümleri arayan çeşitli işletmelerin ilgisini çekmeyi başardı. Böylece 2014 yılında, gerekli finansal ve yasal çerçevelerle çalışan ve çeşitli işletmelere blok zinciri çözümleri sağlayan bağımsız bir teknoloji şirketi olan Onchain ortaya çıktı.

NEO, bitcoin ve ethereum gibi çalışırken, Onchain, endüstrinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için özel ve konsorsiyum blok zincirlerinin oluşturulmasına odaklanıyor.

Onchain’in ana ürünü Distributed Networks Architecture (DNA), özel ve genel blok zincirleri oluşturarak işletmelere yardımcı olmak için dijital varlık uygulamalarını kullanıyor. DNA’nın, özel ve kamu sektörlerindeki her türlü farklı soruna hitap edecek şekilde özelleştirilebilen blok zinciri platformu olduğuna inanılıyor.

Neo Coin Nedir?

Neo Coin Nedir?

NEO ve Onchain Arasındaki Fark

NEO ve Onchain bağımsız olarak var olan ve ikisi de diğerinin sahibi olmayan ayrı varlıklardır. NEO, işletmeler arası (B2C) segmenti (“C” nin bir müşteriye veya hatta topluluğa başvurabileceği yerlerde) hedeflerken, Onchain işletmeler arası (B2B) kurumsal hizmetlere odaklanır.

Her ikisi de ayrı ayrı finanse edilmektedir. NEO bir kamu topluluğu tarafından finanse edilirken Onchain, Çin’in Fosun adı verilen en büyük özel holdingi tarafından destekleniyor.

Neden bir yatırım ortağı olarak Fosun’u seçtiği sorulduğunda, kurucu Da Hongfei şunları söyledi: “Portföylerinin üç ana kolu, blockchain teknolojisiyle iyi bir sinerjiye sahip olan finans, tıp bilimi, eğlence ve yaşam tarzını içeriyor. Bu yüzden bir yatırım ortağı olarak Fosun Group’u seçtik, çünkü Onchain için blockchain teknolojisini sergilemek için bir platform olan Fosun’un sağladığı Kurumsal kaynağa çok değer veriyoruz.”

NEO ve Onchain: Vizyonları

NEO ve Onchain’in ortak kurucuları, mağazalarda zincirler arası birlikte çalışabilirlik sağlayabileceklerini düşünüyorlar.

NEO’nun avantajları nelerdir?

Dijital Varlıklar: Geleneksel varlıklar akıllı sözleşmeler kullanılarak merkezi olmayan dijital varlıklara dönüştürülebilir.

Dijital Kimlik: NEO, bireyler, işletmeler ve kuruluşlar için elektronik kimlik bilgilerinin oluşturulmasına, ses tanıma, parmak izleri, sms ve yüz tanıma içeren çok faktörlü kimlik doğrulama sistemleri yoluyla erişim sağlar.

Akıllı Sözleşmeler: NEO’nun akıllı sözleşme sistemi, geliştiricilerin %80’inin bildiği ortak programlama dillerini desteklemesi açısından devrim niteliğindedir, bu nedenle bunu kullanmak için yeni bir dil öğrenmek zorunda kalmayacaklardır.

DApps: NEO, sürekli olarak daha olgun araçlar ve teknikler geliştirerek akıllı fonlar gibi merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini destekliyor.

Neo Nedir?

Neo Nedir?

NEO Nasıl Saklanır?

Android cep telefonları, Windows, Mac ve Linux masaüstlerinin yanı sıra çevrimiçi NEO cüzdanları da var. 2017’nin son çeyreğinde, Ledger Nano S donanım cüzdanı NEO’yu desteklemeye başladı ve bu kullanıcılar için en güvenli seçenek haline geldi.

NEON, NEO için masaüstü cüzdanıdır ve GAS tokenlerini’de destekler. Diğer masaüstü cüzdanları NEO GUI ve NEO CLI. Kullanılabilen Web Cüzdanları Binance, NEO Tracker, NEO Cüzdan, vb. Tüm bunlardan, NEON tercih edilir çünkü genellikle ücret ödemek için kullanılan GAS’ı da destekler.

NEO’nun geleceği nedir?

NEO coin, benzerlerinden farklı olarak mining edilen bilen bir coin değildir, bu nedenle NEO madenciliği mümkün değildir. Başlangıçta 100 milyon NEO coini piyasaya sürüldü ve var olan her şey bu 100 milyon adettir. Dolaşımdaki arz şu anda toplam maksimumun %65’i olan 65 milyon coindir.