arama

Ontology (ONT) Coin Nedir?

Çinli şirket Onchain tarafından 2017 yılında başlatılan Ontology, tüm şekil ve boyutlardaki projeler için halka açık bir platform olarak piyasaya sürüldü.
Ontology Coin Nedir?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • 1 Yıldız

Çinli şirket Onchain tarafından 2017 yılında başlatılan Ontology, tüm şekil ve boyutlardaki projeler için halka açık bir platform olarak piyasaya sürüldü. Ontology, Blockchain ve iş sektörü arasındaki engelleri kaldırmak için atılan dev bir adımdır.

Ontology, önceden dağıtılmış ağ bilgisi olmayan işletmelerin blockchain teknolojisini kullanmasına izin vermesi açısından devrim niteliğinde bir projedir. Şu anda, işletmelerin blockchain hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmadan blockchain’i altyapılarına entegre etmeleri mümkün değil.

Ayrıca, piyasada bulunan bir çok mevcut platformda ciddi sorunlar var. Ontology, kötü gizlilik koruması, kullanılmayan veri değeri, veri yönetimi tekelleşmesi ve etkisiz kimlik doğrulaması gibi problemleri tamamıyla ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Ontology’nin oluşturduğu araçlar sayesinde şirketler güven mekanizmalarını uygulayabilir ve bunları iş ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir. Aslında, blockchain protokolü, şirketlerdeki blockchain teknolojisinin küresel olarak benimsenmesine kapı açıyor. Öğrenme eğrisini ortadan kaldırırak kitlesel kişiselleştirme sunuyor.

Ontology

Ontology

 

“ Ontoloji, dağıtılmış bir kimlik sistemi, dağıtılmış veri alışverişi, dağıtılmış veri işbirliği, dağıtılmış prosedür protokolleri, dağıtılmış topluluklar, dağıtılmış tasdik ve çeşitli sektöre özgü modülleri birleştiren bir blockchain / dağıtılmış defter ağıdır. Bu, birlikte zincirler arası, sistemler arası, sektörler arası, uygulamalar arası ve cihazlar arası bir eşler arası güven ağının altyapısını oluşturur. 

Ontology

 

Ontology (ONT) Coin

ONT, Mart 2018’de NEO sahiplerine airdrop aracılığı ile dağıtıldı. Bu airdrop yöntemiyle, NEO Konseyi tarafından 20 milyon ONT dağıtıldı.

Ontology daha önce haber bültenine kaydolan (şu an kapalı) herkese 1000 ONT coin dağıtmıştı.

Ontology (ONT) Coin Dağılımı:
Total Supply (Coin Miktarı) Toplamda 1.000.000.000 ONT‘dir.

%12’si Ontology Topluluğu için Ayrıldı.
%28 Kurumsal Ortaklar İçin Ayrıldı.
%10 NEO Konseyi İçin Ayrıldı.
%25 Ontology ekosisteminin Gelişimi İçin Ayrıldı.
%10 Ontology Teknik Topluluğu İçin Ödül Olarak Ayrıldı.
15% Ontoloji Çekirdek Ekibine Ayrıldı.

Ontology (ONT) Nasıl Alınır ve Nasıl Saklanır?

Ongtology (ONT) ile ilgili ilginç olan şey, hiçbir zaman halka açık bir ICO satışı olmamasıydı. Bu nedenle o dönemde ONT’yi almanın tek yolu, borsalarda veya özel cüzdanlarda NEO’yu saklayarak Airdrop programıydı. Sahip olduğunuz her NEO coin için iki aşamada 0.2 ONT elde ediliyordu (%50 hemen satılabilirdi, fakat diğer %50 belli bir tarihe kadar kilitlenirdi).
Ontology (ONT), Şu an bir çok majör borsada yer almaktadır. Bu borsalar aracılığı ile satın alarak sahip olabilirsiniz.

Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları da dahil olmak üzere, hemen alır almaz ONT’yi tüm cüzdanlarda saklayabilirsiniz. ONT’yi masaüstü bir cüzdan indirerek saklamak iyi yöntemlerden biridir, fakat güvenlik konusunda fiziksel cüzdanlar daha iyidir.

Ontology Coin

Ontology Coin

Sonuç

Ontology, blockchain teknolojisi ve gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmak için NEO ile birlikte çalışacaktır. NEO ve Ontology’nin benzer hedefleri olsa da, NEO dijital varlıklara ve küresel Akıllı Ekonomiye odaklanırken, Ontology güven, kimlik, veri alışverişi ve yetkilendirmeye odaklanır.

Son olarak, Ontology’nin arkasındaki ekip, önceden kurulmuş başarılı geçmişe sahip saygın kripto para piyasası liderlerinden oluşur. Diğer birçok blockchain projesinin aksine, Ontology ekibi sadece finans endüstrisini hedeflemiyor. Büyüme sırasında sigorta, hükümet, ilaç, IoT ve diğer endüstrilere odaklanıyorlar ve bu da onu çok fazla potansiyele sahip geniş ölçekli bir proje haline getiriyor.