arama

Ripple CEO’su Bitcoini Eleştirdi, BTC Değer Kaybetti

Bu yıl 50. kez toplanan DAVOS zirvesinde, dünyanın yakından tanıdığı insanlar yer aldı.
Brad Garlinghouse
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Abdurrahman Abdurrahman
  • BeğenmedimBeğendim (2 votes, average: 1,00 out of 5)
    Loading...

Bu yıl 50. kez toplanan DAVOS zirvesinde, dünyanın yakından tanıdığı insanlar yer aldı. Bunlardan bir tanesi ise Ripple CEO’su Brad Garlighouse kripto paralar ve değişen ekonomi hakkında yorumlarını belirtti. Aynı zamanda Starbucks’da başlayan bitcoin (BTC) ile ödeme imkanı hakkında birkaç yorumda bulundu. Aynı zamanda her zaman belirtmiş olduğu, ”BTC küçük ödemeler için uygun değil ve hiç bir zamanda olamaz.” Fikrini bu defa şöyle açıkladı.

Brad Garlighouse; Bitcoinin oldukça yavaş olduğunu hepimiz biliyoruz. Neden Ripple ile saniyeler içinde sıcak kahvenizi içmek istemiyorsunuz ki? Bitcoin ile yapılan ödemelerde gecikme oldukça fazladır. Konuya şöyle aciklik getirelim Bitcoin saniyede 7 işlem yapıyor. Ripple ise saniyede 1500 işlem yapıyor. Xrp kripto paraların hepsinden çok hızlı, kimse kasa başında ödeme beklemek istemiyor. Bu yuzden sıcak kahvenizi Ripple ile içmelisiniz.

CEO’dan bu açıklamalar üzerine BTC fiyatında yaklaşık %0.60 kadar düşüş meydana geldi. Yazımızı hazırlarken bitcoin’in güncel kuru 8330 $ dolardır.
Ripple kurunda çok değişikler olmasa bile yakın zamanda XRP için artış beklenebilir.

XRP’de Tekrar Halka Arz Söz Konusu

Davos’da devam eden zirveye yaklaşık 4000 iş adamı,akademisyen ve siyasetçi katıldı. Brad Garlighouse’dan gelen bu demeçler üzerine yeni bir haber de 10 ile 12 ay gibi bir zamanda XRP’de halka arz söz konusu. Böylece XRP bu yıl içinde hareketli zamanlar bekliyor. Yatırım yapmadan önce halka arz ve bu gibi ortamlarda meydana gelen konuşmaları ve eleştirileri dikkate almalısınız.