arama

Stellar Lumens (XLM) Coin Nedir?

Stellar, uluslararası toplumun “herkese açık dünya çapında bir finansal ağa” ihtiyaç duyduğu temeline dayanan açık kaynaklı, dağıtılmış bir ödeme altyapısı olarak tanıtımını yapıyor.
Stellar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Stellar, uluslararası toplumun “herkese açık dünya çapında bir finansal ağa” ihtiyaç duyduğu temeline dayanan açık kaynaklı, dağıtılmış bir ödeme altyapısı olarak tanıtımını yapıyor. Proje bu ihtiyacı, bireyleri, kurumları ve ödeme sistemlerini platform aracılığıyla birleştiriyor. Bunu yaparken, Stellar ekibi parasal işlemleri mevcut sistemlere göre daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenilir hale getirmek istiyor. Ayrıca, protokolleri daha verimli sınır ötesi ödemelere izin vererek dünyanın her yerinden insanları birbirine bağlıyor.

Stellar (XLM) Nasıl Çalışır?

Stellar, bireyler ve kuruluşlardan oluşan uluslararası bir konsorsiyum tarafından desteklenen merkezi olmayan sunuculardan oluşan bir ağ üzerinde çalışır. Bu sunucular, ağın verilerini ve işlemlerini izleyen dağıtılmış zinciri destekler.

Pratikte, Stellar protokolü daha kapsayıcı, daha esnek bir PayPal gibi çalışır. Kullanmaya başlamak için ağdaki bir adrese fon yüklemeniz gerekir. Bir banka veya PayPal gibi, bu sunucu paranızı tutar ve yerine sanal cüzdanınıza kredi verir.

İlk etapta neden bir sunucu ile kredi için borç alışverişi yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Sunucu, herhangi bir para birimi ve Stellar ağı için bir köprü görevi görür. Bu entegrasyon, PayPal’da olduğu gibi, banka havalesini beklemek zorunda kalmadan anında ağa para gönderebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca sınır ötesi ödemeleri de kolaylaştırır. Diyelim ki Fransa’da yaşayan fakir göçmen kardeşinize para göndermek istiyorsunuz. Kredili USD bakiyenizi ona Stellar ağı üzerinden para çekmek için kullanırsınız. Stellar daha sonra USD’yi otomatik olarak en düşük döviz kurunu kullanarak EURO’ya dönüştürür ve kardeşinizin hesabına değiştirilen miktar EURO cinsinden yatırılır. Transferi aldıktan sonra, fonları EURO’yu destekleyen bir sunucudan çekebilir.

Stellar Lumens

Stellar Lumens

Stellar (XLM) Ekibi

Jed McCaleb Stellar’ın yüzüdür. Stellar, kripto para birimi alanındaki en etkileyici danışma kurullarından birine sahiptir. Listede Patrick Collison (Stripe CEO’su), Matt Mullenweg (WordPress Kurucusu), Naval Ravikant (AngelList Kurucusu) ve Sam Altman (Y Kombinatör Başkanı) yer alıyor.

Stellar (XLM) Nereden Alınır?

Stellar Lumens (XML) güvendiğiniz ve ciddi anlamda piyasada hacimi olan bir çok borsadan satın alabilirsiniz. Hacmi olmayan ve güvensiz borsaları kesinlikle tercih etmemelisiniz.

Stellar Nedir?

Stellar Nedir?

Stellar (XLM) Nerede Saklanır?

XLM’yi saklmak için kullanılan cüzdanların çoğu ya XLM’ye özgüdür ya da Stellar’ın ağında küresel pazarda kullanım için mevcuttur. Örneğin Stronghold, Stellar sistemine yerleşik dağıtılmış borsadır ve StellarTerm, ticaret yapmak veya para göndermek için dağıtılmış borsaya erişmenizi sağlayan bir istemcidir.

Stellar’a özgü olmayan bir cüzdan arıyorsanız, Ledger Nano S muhtemelen en güvenli fiziksel cüzdandır, ancak bu donanım cüzdanına sahip değilseniz, stargazer, Papaya ve Saza’yı kontrol edebilirsiniz.

Stellar XLM nedir?

Stellar XLM nedir?

Stellar (XLM) Yol Haritası

Stellar’ın web sitesinde somut bir yol haritası yok, ancak düzenli bir blog tutuyorlar .

Bu blogda, o ayın en büyük gelişmelerinin aylık toplantılarını yayınlıyorlar. Örneğin Ekim 2017 toplaması için sınır ötesi ödemeler için IBM ve KlickEx ile ortaklıklarını yeniden ele aldılar. Ayrıca Remitr, MSewa Software Solutions, PesaChoice ve Chaneum ICO Advisory Services ile ortaklıklar kurdular.

Sonuç

Çok yönlülüğü ve kullanım durumları, finansal bir İsviçre Çakısı gibi işlev görmesini sağlıyor. Stellar ile nominal ödemelerle mikro ödemeleri yapabilir, döviz değişimi veya banka havaleleri konusunda endişe duymadan havale gönderebilir ve ödemeleri gerçek zamanlı olarak 2 ile 5 saniye arasında yapabilirsiniz.