arama

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT), ABD dolarının değerini yansıtmak için değeri olan bir kripto para birimidir. Fikir, dijital dolar gibi kullanılabilecek istikrarlı bir kripto para birimi oluşturmaktı.
Tether
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Dilek
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Tether (USDT), Stabil coin olarak sınıflandırılan ABD dolarının değerini yansıtmak için gereken bir kripto para birimidir. Tether’in arkasındaki fikir, dijital dolar gibi ekonomik noktada bir kripto para birimi oluşturmaktı. Tether en popüler istikrarlı paralardan birinde, hatta popüler borsada dolar yerine işlem görmektedir. Tether tüm kripto paralar gibi blockchain alt yapısını kullanır. Diğer kripto paralardan “resmi tarafından% 100 desteklenmesidir” USD rezervde tutuluyor.

Yani her Tether’in 1: 1 olması yedekte tutulan dolarlarla desteklenmesi gerekiyor. (bu, büyük bir satış noktası ve aksine oldukça belirsiz ve merkezi olmayan kripto piyasasında potansiyel bir sorun). Bu durum Tether’ın tüm borsalarda 1 $ dolar’dan işlem yapacağını ve 1 $ dolar yerine göre yapacağınız gelir. Tether’in birincil kullanımı, kripto piyasasına bir miktar istikrarlı sunması ve bankalarla başa çıkamayan borsalara (Bitipinex’e) likidite sunmasıdır.

Tether gibi stabil coinler günlük ayrıntılı için gerekli. İstikrar olmadan bir satıcı, fiyat oynaklığından dolayı değer kaybetme korkusuyla işlem yapma şüphelenmektedir. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin çevrimiçi ödeme içeren işlemlere ilişkin müteselsilen gereklidir. Gerek birlikte, fiyattaki yüksek oynaklık nedeniyle günlük transfer yapmak için güvenilir olmuştur.

Tether Limited, dolar, euro ve yen dahil olmak üzere geleneksel fiat para birleriniz bir rezerv banka hesabında tutar. Tether, Tethers adlı kendi dijital jetonlarını fiat para birimi ile desteklemeyi vaat ediyor. Seçenekleri, Tether cüzdanınıza 20 $ dolar koyarsanız, 20 Tetheriniz olur. Tether’in jetonları “Tethered” renklerde, kullanılabilir diğer kripto para bir ilişkilerin oynaklığından bir şekilde korunabilir.

Tether Nedir?

Tether Nedir?

Tether’in Bazı Önemli Özellikleri

İstikrar: Bağlayıcılar bir gerçek para birimi rezervi ile desteklendiğinden, gerekli kripto paraların oynaklığına maruz kalmadan dijital, blockchain tabanlı işlemlerden faydalanabileceğini iddia ediyor.

Şeffaflık: Tether, Tether’ın gerçek destekleyebildiğini doğrulamak için düzenli olarak denetlendiğini iddia ediyor. Bakiye düzenli olarak güncellenir ve her zaman halka açıktır. Ayrıca, tüm Tether altında genel blockchain’e ihtiyaç.

Tether Yorumları

Tether Yorumları

Minimum İşlem Ücretleri: İki Tether hesabı veya Tether’i depolayabilen iki blockchain tabanlı cüzdan arasında para gönderilir. Ancak, Teter’leri fiat para birimine dönüştürmek, ana şirkete bazı hizmet veya işlem ücretleri ödemeleri talep edilebilir.

Tether’in Bitcoin’den Farkı Nedir?

Bitcoin’den farklı olarak, Tether coin, Tether Limited şirketi tarafından tutulan fiat para rezervleri ile desteklenmektedir. Bitcoin büyük boyutlu, ulusal sınırlar ve finans kurumlarının kapsamı dışında eşler arası faaliyet gösteren geleneksel para bir alternatiftir. Tether, fiziksel parayı dijital bir varlığa dönüştürerek fiat para bir içeriğini blockchain ile entegre etmek için özel olarak çalışır.

Tether (USDT) Nasıl Saklanır?

Bilgisayarınızda saklamak için, Omni Cüzdanınızı tamamen senkronize edip, cüzdanınıza transfer yaparak saklayabilirsiniz. ERC20 tokenleri için Ethereum ağında işlem yapmak için gereklidir. Tether (USDT), Tether cüzdanını düzenlemek.