arama

Tezos (XTZ) Coin Nedir?

Kripto Para Birimi Geliştirme Şirketinin Önde Gelen Geliştiricileri, işinize en uygun gelişmiş Tezos blockchain ağı ile bir kripto para oluşturmanıza yardımcı olabilirler.
Tezos Coin
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Kripto Para Birimi Geliştirme Şirketinin Önde Gelen Geliştiricileri, işinize en uygun gelişmiş Tezos blockchain ağı ile bir kripto para oluşturmanıza yardımcı olabilirler. Blockchain geliştiricileri, blockchain tabanlı iş çözümleri sunar ve gelişmiş blockchain ağını kullanarak her zaman kendi kripto para biriminizi oluşturmanın akıllı yolunu bulur.

Tezos, gerçek bir dijital ortak yapı oluşturarak kendini yönlendiren merkezi olmayan bir blok zinciridir ve resmi doğrulamaya yardımcı olan, kod yönetim işlemlerinin gerçekliğini matematiksel olarak kanıtlayan ve en hassas veya finansal ağırlıklı akıllı sözleşmelerin güvenliğini artıran bir tekniktir.

Ayrıca Tezos protokolleri, daha verimli ödemelere izin vererek dünyanın her yerinden insanları birbirine bağlamaktadır.

Her Şey Nasıl Başladı?

XTZ, Tezos platformunun kripto para birimidir. Tezos Vakfı, eğitim, araştırma ve kendi platformunun içeriğine odaklanacak şekilde genişledi. Proje zamanla büyümeye ve gelişmeye devam etmeyi amaçladığı için bu olay yatırımcılar için iyi bir işarettir. Ayrıca, kripto para birimini, kripto para piyasasının geleceğinde kitlesel benimsenmeye doğru bir şekilde ilerletmeye yardımcı olabilir.

Platformun eğitim ve araştırma çabalarına birçok tanınmış kurum katılıyor. Bazı popüler isimler INRIA, Cryptium Labs, Cornell Üniversitesi, Fransa-IOI ve daha fazlasını içerir…

Tezos

Tezos

Tezos’un (XTZ) Arkasında Kim Var?

Tezos, Arthur Breitman tarafından geliştirilmiştir. Fransa’da uygulamalı matematik ve bilgisayar bilimlerini okudu ve daha sonra finansal matematik okumak için ABD’ye geçiş yaptı. Eşi Kathleen Breitman da bu projeyi geliştirmekle meşgul, dağıtılmış veritabanı teknolojisine odaklanan bir kurumsal yazılım şirketinin eski bir çalışanıdır. 2014 yılında Arthur Breitman, Bitcoin’in kusurlarını vurguladığı bir makale yayınladı. Çözümüde anlattı ve işe koyuldu. Kendi kendini yöneten bir kripto para biriminden bahsetti, 2015 yılında Breitman’ın birkaç bankanın ilgisini çekmesi gerekiyordu. Ancak yaptığı bu girişim nedense başarısız oldu. 2016 yılında Breitmans bir ICO sürecini yürütmeye karar verdi. ICO yöntemiyle yarım yılda 612.000 dolar para kazandı. Tezos ICO’su 1 Temmuz 2017’de yapıldı ve 13 gün sürdü, Tezos bu ICO’da tam 232 milyon dolar para topladı.

Tezos, Ethereum, NEO, QTUM, ICON, Waves vb. Gibi diğer akıllı sözleşmelere ve dApp platformlarına benzer, ancak tek bir anahtar farkla, yani Tezos, sektörün ihtiyaçlarına göre genişleyebilen kendi kendini yöneten bir kriptografik platformdur. Tezos gerçek bir dijital toplum yaratmak için yola çıktı, bu olay dahil olan herkesin seslerini duyurabileceği ve ortak dürüstlüğe sahip olabileceği bir ağ.

Yepyeni bir eşler arası blok zinciri olarak açıklanan Tezos, tüm işlemleri düzenleyen kodun doğruluğunu kanıtlayan bir hesaplama kontrolüne yardımcı oldu. Platformun üç katmanı vardır: bir ağ, işlemler ve fikir birliği. Değiştirilmesini kolaylaştırmak için tüm faktörler modülerdir.

Akıllı Sözleşmeler ve Resmi Doğrulama

Kendi kendini yöneten bu sisteme ek olarak Tezos, Dash ve Ethereum arasında akıllı sözleşmeleri de destekliyor.

Tezos’un akıllı sözleşme programlama diline Michelson denir ve Ethereum’un Solidity’ye benzer şekilde, Tezos’ta akıllı sözleşmeler yazmak için özel olarak tasarlanmıştır. Resmi doğrulamaları kolaylaştıran işlevsel bir dildir.

Resmi doğrulama temelde geliştiricilerin akıllı sözleşme kodlarının doğruluğunu matematiksel olarak kanıtlamalarını ve sözleşmenin bazı özelliklerinin yönetilmesini sağlar. Ancak, bu kodun %100 doğru olduğu ve hata içermeyeceği anlamına gelmez.

XTZ

XTZ

Tezos Kripto Para Birimi: XTZ

Tezos coin, (XTZ) tezos platformunun resmi kripto para birimidir. Toplam arz olarak totalde 763.306.930 XTZ coin bulunmaktadır. Dolaşımda yani piyasada ise toplamda 607.489.041 XTZ coin mevcuttur. Piyasada dolaşan bu miktar toplamda 1,401,829,561 dolardır. Bu tam olarak piyasadaki değerini yansıtır.

Tezos (XTZ) Coin Nerede Saklanır?

XTZ için Seçebileceğiniz Cüzdanlar

Piyasadaki yeni kripto paralar için en büyük sorunlardan biri uygun bir cüzdandır. Pratik bir cüzdan bulup seçmek de zor bir iştir çünkü çeşitli kullanıcıların farklı tercihleri ​​vardır.

Masaüstü Cüzdanı: Kukai
Mobil Cüzdan: TezBox, Tezos.blue (iOS, Android, Windows)
Web Cüzdanı: Kukai, TezBox

Popüler cüzdan seçeneklerinden bazıları CorTez, TezBox, Kukai ve Tezos Blue’dur. Bahsedilen tüm cüzdanlar ana ağ için uygundur.

Sonuç

Son olarak, Tezos blockchain ağı, akıllı sözleşmelerin yazılmasına ve kendi gelişmiş platformunda dApps geliştirilmesine izin veren açık kaynaklı, kendi kendini yöneten bir şifreleme platformudur. Aynı yetenekleri sağlayan birçok benzer platform olmasına rağmen, Tezos her türlü sert çatalları (Hardfork) önleyen ve böylece toplumu birbirine bağlayan benzersiz bir zincirleme mekanizmasına sahip olduğu için farklıdır.