arama

Tron (TRX) Coin Nedir?

Tron coinin ne olduğunu tam olarak anlamak için temellerden başlamalıyız. Tron, blockchain ve eşler arası (P2P) teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir eğlence ve içerik paylaşım platformudur.
TRX Yorum
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ykp Ykp
  • BeğenmedimBeğendim (No Ratings Yet)
    Loading...

Tron coinin ne olduğunu tam olarak anlamak için temellerden başlamalıyız. Tron, blockchain ve eşler arası (P2P) teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir eğlence ve içerik paylaşım platformudur. Bunu, dünyanın herhangi bir yerinde herhangi biriyle içerik oluşturabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz yeni nesil bir sosyal medya çıkışı olarak düşünebilirsiniz. Tronix, Tron’un blok zincirindeki temel hesap birimidir. İçeriğiniz için size ödeme yapan dijital para birimidir ve genellikle ‘TRX’ kısaltma sembolü olarak adlandırılır.

Sosyal medyadan, çevrimiçi kumardan ve diğer çevrimiçi eğlence biçimlerinden hoşlananlar Tron’dan keyif alacaklar.

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, kısmen birçok geliştiricinin tamamen yeni protokoller üzerinde sıfırdan inşa etmeyi öğrenmedeki zorluk nedeniyle sınırlıdır. Tron, bu geçişi kolaylaştırmak ve bu nedenle mevcut platformların ademi merkeziyetini ve yeni dApp’lerin oluşturulmasını hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Tron (TRX) Vakfı

Tron Vakfı, Singapur’un Güneydoğu Asya sanayi kolunda bulunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakıf, temel olarak Tron kripto ağını, Tron’un geliştirme ekibini destekleme konusunda açıklık, adalet ve şeffaflık ilkeleriyle yürütüyor.

Tron Vakfı’nın arkasındaki ekip, düzenleme ve uyumu en yüksek değer olarak görüyor. Muhasebe ve Kurumsal Düzenleme Kurumu tarafından onaylanmıştır ve Singapur Şirketler Kanunu’nun denetimi altındadır.

Tron (TRX) nasıl çalışır?

Tron (TRX) coinin ne olduğunu tam olarak anlamanıza yardımcı olmak için, size tron’un nasıl çalıştığı ile ilgili biraz bilgi sunalım.

Diğer birçok dijital para birimi gibi, Tron’da da işlemler blokchain üzerinde gerçekleşir. Bu işlemler, her işlemin geçmişi ilk işleme kadar geriye doğru izlenebilir. Tron’un kullandığı işlem modeli, Bitcoin’in kullandığı işlem modeline benzer. Tek fark, Tron’un ek güvenlik sağlayarak Bitcoin’in modelini geliştirmesidir. Tron’un kullandığı modele UTXO denir.

Tron

Tron

Tron (TRX) Yol Haritası

Gelecekteki yol haritasına gelince, 2017’de Tron’un resmi web sitesinde ortaya çıkan yol haritası geniş çapta yayıldı, ancak bu yol haritası artık sitelerinde mevcut değil. Bu yol haritasının detayları aşağıda gördüğünüz üzere listelenmiştir.

# 1 – Çıkış (Ağu 2017 – Ara 2018)
Bu aşama, Ethereum ERC-20 tokenide dahil olmak üzere Tron ekosisteminin başlangıcıydı. Amaç, kullanıcılarına verileri açarak eşler arası (P2P) dosya paylaşımı ve depolama için ücretsiz ve güvenilir bir platform sunmaktı.

# 2 – Odyssey (Ocak 2019-20 Haziran 2020)
Bu aşama, ekonomik teşvikler ve güçlendirme yoluyla içerik oluşturmayı teşvik etmeyi amaçlamaktadır. İçerik oluşturucuları ve geliştiricileri, oluşturdukları ve dağıttıkları şeylerin yanı sıra Tron ekosisteminden destek ve maruz kalma konusunda adil bir gelir elde edecek. Bu da Tron ekosistemini geliştirecek, güçlendirecek, genişletecek.

# 3 – Büyük Yolculuk (Temmuz 2020 – Temmuz 2021)
Bu aşama kişisel ICO yeteneklerine odaklanacaktır. Destekçilerin yönetilmesi, temettü ödenmesi ve gelirin ölçülmesi ile ilgili konuları ele alacaktır.

# 4 – Apollo (Ağu 2021 – Mart 2023)
Bu aşama, değerin serbest dolaşımına odaklanır. Tüm içerik yapımcıları kendi tokenlerini (TRC-20 jetonları) oluşturabilir ve yayınlayabilir. Bu Tron’u etkinleştirmek için, tüm Tron tabanlı tokenlerin serbestçe alınıp satılabilmesi ve likiditeye erişebilmesi için merkezi olmayan bir ticaret platformu oluşturması gerekir.

# 5 – Star Trek (Nisan 2023 – Eyl 2025)
Bu aşamada, Tron, geliştiriciler tarafından özgürce inşa edilen tamamen merkezi olmayan bir oyun platformu oluşturmayı hedefliyor. Bu, piyasa işlevlerini ve trafiğin para kazanmasını öngörerek tamamen otonom oyun oynamayı kolaylaştıracaktır.

6 – Sonsuzluk (Eylül 2025 – Eylül 2027)
Bu aşama, geliştiricilerin oyunlarının gelişimini desteklemesi için kitle fonlaması sağlayacaktır. Tron kullanıcıları sevdikleri oyunlara yatırım yapabilir ve geri oynayabilir ve bu nedenle oyunun geleceğini etkileyebilir.

Tron Nedir?

Tron Nedir?

Tron’un (TRX) Geleceği

Tron’un geçmiş dönemde, NiTROn 2019 etkinliğinde Justin Sun, açılış konuşmasında Tron ve BitTorrent’in geleceğini ve 2019 vizyonunu anlattı, 2019 ve sonrası için yaptığı konuşmada belirlediği bazı temel hedefler şunlardır:

– Tron blok zincirinin performansını iyileştirmek.
– Ağı daha güvenli hale getirmek ve gizliliği garanti etmek için sıfır bilgi kanıtının tanıtılması.
– Günde 10 milyondan fazla işleme ve 2000’den fazla DApp’e ulaşma.
– Ana akım borsalar, TRX’i büyük fiatlarla takas edebilecek.
– BitTorrent tokeni, BitTorrent ve Tron arasındaki entegrasyonu ve sinerjiyi teşvik edecektir.
– BitTorrent, Tron ağındaki en hırslı Dapp olacak ve blok zincirlerinin kitlesel olarak benimsenmesini teşvik edecek.
– Tron, Dapp topluluğuna yatırım yapacak ve projelere likidite, altyapı, pazarlamaya maruz kalma ve diğer destek biçimlerine erişim sağlayacak.
– Tron dünya çapında daha fazla ofis açacak.
– Tron, web sitelerinde projenin geleceğinin ekosistemini geliştirmeyi içerdiğini ve böylece herkesin bundan yararlanabileceğini belirtiyor.

Tron ağındaki dapps, kullanıcılara günlük yaşamda gelişmiş kolaylık, düşük maliyetler ve finansal getiriler sunacak. Tron, ister kullanıcılar ister geliştiriciler olsun, Tron ekosisteminin refahını ve büyümesini destekleyen herkesin taahhütlerinden dolayı ödüllendirileceğini söylüyor.

Tron (TRX) Ortaklıklar

Tron zaten çok sayıda ortaklığa sahip ve her zaman zengin bir ekosistem oluşturmasına yardımcı olan yeni gelişmeler ve projeler duyuruyor gibi görünüyor.

Tron genellikle yeni ortaklıklarını Medium blogu veya sosyal medya hesapları aracılığıyla duyurur. İşte bazı örnekler:

Tron, SatoWallet borsasıyla ortaklık kuruyor.
Tron, Global Social Chain (GSC) ile stratejik bir ortaklık kuruyor.
Tron, MLG blok zinciriyle ortaklık kuruyor.
Tron, merkezi olmayan içerikten para kazanmak için Gifto ile işbirliği yapıyor.
Tron, NeoWorld ile ortaklık kuruyor.

İşte Tron’un en önemli ortaklıklarından bazıları:

oBike: 10 milyondan fazla kullanıcısı olan çok uluslu bisiklet paylaşım şirketi, Tron protokolünü kullanarak kendi kripto para birimi ‘oCoin’i başlatmak için Tron ile ortaklık kurdu.

Küresel Sosyal Zincir (GSC): Tron için en önemli ortaklıklardan biri olan GlobalSocialChain, dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal ağ sitesidir. Tron, GSC’ye “fonlayarak, teknoloji ve altyapı konularında büyük destek sağlıyor”.

Baofeng Grubu: Çinin Netflix’i 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve kullanıcılara gerçek zamanlı eğlence hizmetleri sunmak için Tron ile ortaklık kurdu. Ortaklığın amacı “blockchain tabanlı eğlence platformu” oluşturmak.

Baidu: Çin’in arama devi Baidu, milyarlarca dolarlık yerli bir işletme Tron ile ortaklık kurdu.

BitTorrent: Tron ekosisteminin parlayan mücevheri BitTorrent’in 100 milyondan fazla kullanıcısı var. Bir ‘ortaklık’ değil, bir satın alma olmasına rağmen, BitTorrent’in Tron ve blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesinde önemli bir rol oynayacağını söylemek gerekir. BitTorrent tokeni (BTT), kullanıcıların eşler arası platformda daha hızlı indirmeler için ödeme yapmasını sağlayacak bir TRC-10 tokenidir.

Tron Yorum

Tron Yorum

Tron’u (TRX) Nasıl Saklayabilirim?

Tron’un resmi web sitesinde listelenen TRX’i destekleyen geniş bir cüzdan listesi mevcuttur. Bu listede Tron topluluğu tarafından geliştirilen cüzdanları ve Tron-dev işbirliği cüzdanlarına ulaşabilirsiniz. İster bilgisayarınızda, ister telefonunuzda, istersenizde ledger nano s gibi fiziksel cihazlardan Tron (TRX) coinlerinizi saklayabilirsiniz.

Sonuç

Tron kesinlikle çok fazla potansiyele sahip olan blockchain tabanlı bir projedir. Tron Çok sayıda ortaklık ve başarılı satın alma yoluyla, interneti merkezileşmeden uzaklaştırma ve yaratıcı endüstriler için bir platform olma vizyonunu ciddiye aldığını defalarca kanıtlamıştır.

Tron aynı zamanda pazarlamada da son derece iyi ve topluluğunu sürekli olarak güncel tutuyor ve Tron Vakfı’nın blogu ve sosyal medya hesapları veya Justin Sun’ın hesapları aracılığıyla yeni içerik, haberler ve duyurularla ilgileniyor.

Tron’un platformunda giderek artan sayıda DApp var ve önde gelen DApp platformu olmak için bunu genişletmeye odaklanacaklarından emin olabilirsiniz. DApp endüstrisi hala çok yeni, ancak gelişmeye ve ana akım haline gelmeye devam ettikçe, bu Tron için büyük bir fırsat olacak.

Tron ayrıca Tron Arcade adlı 100 milyon dolarlık oyun fonuna sahiptir. Fonun amacı, geliştiricilere yeni nesil blockchain oyunları oluşturmalarını sağlamaktır.